Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Betegség miatt 3 éve nagyjából...

Betegség miatt 3 éve nagyjából csak feküdni tudtam, hogyan tudnám visszanyerni az állóképessègem?

Figyelt kérdés

Az ágyból ki tudtam kelni, de sajnos a napon 70%-át így is feküdve és ülve töltöttem. Leszáítva: bevásárlás, néha 1-2 km gyaloglás.

Sajnos erős , testet nagyon igénybevevő dolgot soha nem fogok tudni csinálni/sportolni, de szeretném valamennyire visszanyerni az állóképességem.

Mit javasoltok? Egyre többszöri és egyre hosszabb séta fog segíteni legalább abban, hogy a pulzusom ne menjen fel egy kisebb talpon levéstől is ennyire, mint, ahogy most?


2022. dec. 28. 13:49
 1/5 A kérdező kommentje:
*napom, leszámítva , bocsi telóról írtam.
2022. dec. 28. 13:50
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Orvossal konzultálj erről, hogy milyen sportot és edzéseket végezhetsz. Ő ismeri az egészségi állapotod, ő tud neked hasznosat mondani.
2022. dec. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is tudni kellene, milyen betegségröl van szó, illetve mit mond az orvosod az állapotodról.

Ha neki nincs ellenvetése, akkor a mindennapos (és itt ez a legfontosabb feltétel) séta segíthet az állóképesség visszaszerzésében. Normál esetben legalább fél, de inkább egy óra a minimum, az elsö idökben közben mindig pár perces pihenökkel, késöbb pedig a sebességet javasolt fokozni. Az optimális az a gyorsaság, ami mellett még képes vagy beszélni, nem kell közben a levegöt kapkodni. Ha úgy érzed, kezd túl megeröltetö lenni, akkor lassabra váltani, de utána megint visszaállni a gyorsabb tempóra.

Nagyon eröltetni nem szabad magad, de azért valamennyi eröfeszítésre szükség lenne, a lényeg megtalálni azt a kopromisszumot, ami optimális.


De elsö lépés az orvos megkérdezése, utána pedig lassan kezdeni és türelemmel, fokozatosan haladni, nem túleröltetve magad.

2022. dec. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%
Úgy hogy felállsz az ágyból, ha képes vagy egyhuzamban 5 percet állni, legközelebb 10 et, akkor máris növelted az állóképességed, szívesen. 😂
2022. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Nekem ugyanez van csak a szklerózis nem javul, neked azt javaslom mértékkel mindent erődhöz képest, kis lépésekkel kezd, valami szakértővel beszélj (az úgy is sok van :))
2022. dec. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!