Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van az aerob edzésnek felső...

Van az aerob edzésnek felső határa?

Figyelt kérdés
Elkezdtem fogyókúrázni, ezalatt azt értem, hogy egészségesebben étkezek és jobban odafigyelek a mennyiségre is, ill. naponta egy óra aerob edzést végzek (ez általában kerékpározás 130as pulzussal). Sajnos többször kellett már jelentősebb súlyfelesleget leadnom (érzelmi evés miatt), egyszer 16 évesen pedig lefogytam 10 kilót egy hónap alatt úgy, hogy semmit nem változtattam az étkezesemem, viszont napi négy órát taposógépeztem. Mivel az étkezést 1200-1300 kalória alá semmiképpen nem merném vinni, felmerült bennem, hogy felgyorsíthatnám-e úgy a fogyásom, hogy sokkal több aerob edzést végzek. Kaptam egy szobabiciklit, így közben el is foglalnám magam sorozatnézéssel, amit meg egyébként is néznék, nem lenne nagy időkiesés, mondjuk a 4 óra elég extrém, de 2 óra pl. simán beleférne az életembe. Szerintetek nagyon buta ötlet? Kardió és HIIT edzést nem szívesen végeznék, mert aszthmám van. 15 kiló feleslegem van kb, amit 6 hónap alatt szedtem fel, 3-4 hónap alatt szeretnék tőle megszabadulni maximum, de nyilván minél hamarabb (ruhatár problémák miatt is). Szerintetek mennyi az a maximum aerob egy nap, ami még egészséges? 26L

2023. jan. 6. 21:29
 1/2 MadSeal ***** válasza:
Szerintem tök okés, ha sorozatozás közben akarsz tekerni. Ha csak a fogyás számít, nyugodtan mehet, viszont ne menjen a következő edzések kárára. Vagyis ne tekerj annyit az egyik nap, hogy másnap ne tudj megint mozogni, főleg ha ezt napi szinten végezni akarod. + Fentartható legyen hosszútávon. Vagyis ne az legyen 1-2 hét múlva, amikor a tűz és a fogyási vágy kicsit alábbhagy, hogy jaj már megint mennem kell tekerni x órát, mert ilyenkor az ember hajlamos kihagyni a teljes napot, vagy feladni végleg a céljait.
2023. jan. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet sokat is, de fokozatosan kell növelni, hogy alkalmazkodjon hozzá a szervezeted.
2023. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!