Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol, hogy lehet megmérni a...

Hol, hogy lehet megmérni a testzsír-indexet megbízhatóan?

Figyelt kérdés

2023. jan. 26. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy. A legdrágább készülékek és a "legprofibb" vizsgálatok is csak becsült értékek. Viszont azt tudd, hogy rohadtul nem is fontos a testzsír százalék pontos meghatározása. Ránézés alapján elég könnyű megmondani valakiről, hogy a testzsírja egészséges vagy problémás tartományban van-e. Olimpiai sportolóknál sem számítanak a konkrét százalékok. Nálad miért számítana?
2023. jan. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Radiológián van megbizhatóbb
2023. jan. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Tükör
2023. jan. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Menj el testösszetétel mérésre, a testépítők is azzal szoktak flexelni hogy mutogatják az eredményt. Nyilván az se pontos. Szerintem se az a lényeg, hogy 15 vagy 20%, hanem az összkép.
2023. jan. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mert elvileg vékonynak kéne lennem, 62 kg vagyok 175 cm mellett, de van a hasamon zsír, meg az arcomon is… Egyszerűen látszik… És zavar.


Nem edzek, csak kardiózom, mivel rengeteget biciklizem.


De majd szeretnék elkezdeni edzeni is és kiváncsi lennék, hogy tudok e leadni a zsírból, de azt sem tudom hogy mennyi van rajtam százalékosan…


Huszonéves fiú vagyok.

2023. jan. 26. 11:06
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

En is igy ilyen vagyok, tukorben azt latom, hogy milyen kover vagyok.

De ha nezegetek egy random kepet, akkor meg mackosnak nezek ki, nem az a tipikus hajas diszno

2023. jan. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem edzel, akkor miért ebbe a kategóriába írod ki a kérdést? Egyébként ezzel a magassággal a testsúlyod teljesen normális, ergo egészen biztosan nem vagy ténylegesen zsíros. Befigyelhet testképzavar is, vagy szimplán csak rosszak az arányaid, nincs rajtad izom. Ezen pont erőedzéssel tudnál változtatni.
2023. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Azért ebbe a kategóriába írok, mert azért van köze a testépítésnek a testzsír-indexhez, leginkább a testépítők foglalkoznak ezzel…


Én nem akarok annyira izmos lenni, vékony szeretnék lenni egy kevés, de már látható izommal… Szálkás szeretnék lenni.


Majd fogok menni edzeni, csak jelenleg nincs rá időm, illetve fizikai munkát végzek. Sajnos túl fáradt vagyok ahhoz, hogy még külön eljárjak edzeni is… De a munka meg nem izmosít láthatóan.

2023. jan. 26. 11:37
 9/12 A kérdező kommentje:

Egyébként a testtömeg indexem 20.24 a webbeteg kalkulátora szerint, ami sovány. 20,5 - 26,5 a normális érték.


De az én hasam zsíros.

2023. jan. 26. 11:41
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a felso tested nagyon edzetlen, ezert jobban feltunik a hasad.
2023. jan. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!