Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor mi a helyzet a...

Sajtvadász58 kérdése:

Most akkor mi a helyzet a kreatinnal? Ha abbahagyom tényleg összeeshetnek az izmaim?

Figyelt kérdés

Valahol nem reg azt olvastam, hogy ha kreatint szedsz majd abbahagyod, akkor osszeeshetnek az izmaid meg, hogy ilyen-olyan mellekhatasai vannak. Korubelul 1 eve jarok konditerembe, de eddig csak protein port használtam es most, hogy be akarok szerezni megint, elkezdtem gondolkodni, hogy rendeljek-e kreatint is. Akarhol probalok utananezni csak arajanlatokat dob fel, gyakorikerdeseken pedig csak egymasnak szologatnak be az emberek. A kerdesem szoval hogy tenyleg osszeeshetnek az izmok, ha leallsz a szedesevel? Es, hogy megeri-e kreatinra beruhazni?

(bocsi az ekezet nelkuli irasert)



2023. febr. 8. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
2023. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%

Az izmaiddal nem tudom mi lesz, de egyik ismerősöm vesedialízisre jár, mert kreatint szedett.

Szétmentek a veséi.

Belgyógyász kérdezte is tőle mit szedett, mondta neki hogy kreatint, napi 10-15g.

Megveregette a vállát a doki, és mondta neki hogy sikerült egy életre megmérgeznie a veséit.

Na így szedjen mindenki ilyen vackokat.

2023. febr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted itt nem beszólogatás lesz? A kreatin kis valószínűséggel adhat egy kis pluszt olyanoknak akik mindent kimaxoltak, ehelyett mindenki veszi, olyanok is akik fél évig nem fognak lejárni és jól felnyomják az árát.
2023. febr. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Elmondom a kreatin hatását.

Megkönnyíti az izmok anyagcseréjét. Vagyis egy periódikus izom munkánál rövidebb idő alatt felfrissül az izom és robbanékonyabban tudja leadni az erejét.


A kreatin vizet köt meg az izmoknál és a vizes környezetben jobb az anyagcsere. Azt a megkötött vizet mondják túlsúlynak, látványos többlet"izom"-nak, pedig az csak a megkötött víz térfogat növelő hatása.


Amikor abbahagyod a szedését, pár hét alatt a kreatin kiürül a szervezetből és a megkötött víz is kimegy, az izom kicsit lejjebb megy.


A kreatinnak annyi a maradandó haszna, ha kihasználid a kisebb fáradás mellett kihasználható könnyebben teljesíthető edzés többletet, akkor az azzal felépített izom többlet úgy is megmarad, miután a kreatin által lekötött víz lassan távozik.

2023. febr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Még lehet növelni ezt a hatást HMB segítségével. Az nem raktározódik hetekig úgy a szervezetben mint a kreatin. Néhány óra után távozik. Viszont még később fáradsz el.

Az ezekkel megszerzett könnyebb edzés lehetőságével lehet több könnyebb munkával maradandó izmot építeni.

Az étrend kiegészítők csak könnyebbé teszik a mnkádat.

2023. febr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
..ezek a szerek csak könnyebbé teszik a munkádat, de önmagában izmot nem építenek. Erősíteni csak edzéssel lehet.
2023. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Na így szedjen mindenki ilyen vackokat."

3x-os napi adag és valószínűleg ehhez közel sem ivott elég mennyiségű vizet.

Nem a folyó a hülye, ha a hal nem tud úszni.

2023. febr. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
Szerintem hagyd el és edzzél kitartóan, de tisztán.
2023. febr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!