Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg jobban fogunk ha evés...

Hosszúhajú kérdése:

Tényleg jobban fogunk ha evés után tornázunk?

Figyelt kérdés

2023. febr. 10. 04:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Én evés közben szoktam, az felpörgeti az anyagcserém és úgy száguld át rajtam a kaja hogy nincs ideje zsírt építeni a szervezetnek. Csak vigyázz hogy össze ne fosd a bokád.

Komolyra fordítva a szót, a fogyás nem így működik. A mozgás és az étkezés időzítése szinte semmit nem számít, a mennyiségeket kell nézni.

2023. febr. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Mennyi a napi kalóriabeviteled, kérdező?
2023. febr. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: nem.
2023. febr. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

értem. na akkor nem ehhez időzítem.

bevitel mennyi? 2000 most hogy már két heti 1600-al egy dekát nem fogytam...

2023. febr. 10. 21:16
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi a napi kalória felhasználásod, de 2400 biztos van. Nem értem, hogy 1600-tól hogy lehet nem fogyni, valami elszámításra gyanakszom ilyenkor.
2023. febr. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Adj még neki egy kis időt szerintem, 1600 nagyon kevés.
2023. febr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
már a két hét csökkentett kalória előtt is volt napi torna, de várok, az 1600-at elengedtem, már kirágtam a falat.... kb olyasmi lehetett, hosszú távon számomra tarthatatlan... valaki egyszer itt a gyakorin írta kommentbe hogy jobban fogy mert evés után tornázik - na erre kaptam fel a fejem.
2023. febr. 12. 04:07
 8/11 Senior Séf ***** válasza:
54%
Normál esetben az ember evés után pihen és emészt. Legalábbis az ősember ezt tette. Ehhez a szimpatikus idegrendszer bekapcsolásához volt szükség, mert csak annak segítségével teljesültek a szükséges fiziológiai folyamatok. Ha evés után edzel, az egyfajta belső stresszforrásként fog funkcionálni. Ekkor a paraszimpatikus idegrendszert kapcsolja a be a bolygóideg, a mellékvese pedig kortizolt termel ezerrel. A stressz arra szolgál(-t valamikor), hogy fel tudd venni a harcot a kardfogú tigrissel, vagy el tudj előle menekülni. Vagyis az agyadon, valamint a kar- és lábizmaidon kívül SEMELYIK szerved, vagy testrészed nem működik normál kapacitással. Az emésztésed sem! Magyarul az ebédedből csak jó drága fekália lesz, amiből a tested semmi hasznot nem húz. És ha ez nem lenne elég, az elégtelen emésztés bélrendszeri diszfunkcióhoz vezet, ami újabb adag kortizol termelésére készteti a mellékveséket, ami jó eséllyel még a napközben termelődő melatonint se fogja hagyni érvényesülni, ami még a pihentető alvást is ellehetetleníti. Mindebből persze semmit sem veszel észre, látszólag minden rendben van, de tudd; a tested bármilyen csodálatos szervezet is, bármennyi méltatlan bánásmódot is visel el, mindent elkönyvel, és egyszer könyörtelenül benyújtja a számlát.
2023. febr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Soha senki nem írta le ilyen részletesen ezt nekem nem is tudtam hogy a paraszimpatikus és szimpatikus idegrendszerrel is összefüggésben van a torna úgyhogy ezer köszönetem!!!!!!
2023. febr. 13. 19:35
 10/11 Senior Séf ***** válasza:
Ami a részletességet illeti, valójában egy könyv terjedelmére lenne szükség a téma kivesézéshez. Ráadásul pont fordítva írtam. Valójában a "pihenj és eméssz" állapot előfeltétele a paraszimpatikus idegrendszer bekapcsolása, és a "harcolj, vagy menekülj" státusz a szimpatikus idegrendszer aktivitása.
2023. febr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!