Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hobbista triatlonról hol...

Hobbista triatlonról hol lehet többet megtudni? Kinek érdemes belevágni, mit érdemes tudni, melyik távot...? Még face csoportja sincs!

Figyelt kérdés

Futok, de ott a 10-21,1 km érdekel, viszont nem látom, hogy 50 percen illetve 1:50-en belülre kerülnék valaha, így meg ha ezeket elértem, nem érdekel tovább. (Persze erről sincs infó, csak az, hogy bizonyos emberkék szerint bármely nő elérheti a 3 órás maratont 30-40 évesen..... Persze....)


Régebben is kacérkodtam a gondolattal, de január végén pár napon belül kezembe akadt Sólyomi Dávid könyve és egy sprint távra készülő nő face oldala.


Így érdekelne, de semmit se tudok és infóm sincs.


Mit érdemes tudni a triatlonról? Eszközigény, edzéstervek, edzés időigénye???


A sprint táv nem hinném, hogy nekem való, mert nem bírja a szervezetem a hirtelen nagy terheléseket. Futásban is amúgy a félmaraton megy jobban, mint a rövidebbek.



2023. febr. 12. 21:45
 1/1 Alfa1 ***** válasza:

Szia,

A legfontosabb az, hogy szinte mindenki "Hobbista" a triatlonban. ;)

Ugyanúgy, ahogy egy 10km, vagy egy félmaraton, amire bári nevezhet, "hobbista". Szóval a FB csoportok is mind hobbisták akkor is ha nem írják oda.

A futásból indulva már csak az úszást, és a kerékpározást kell hozzátenni. :)

Egyébként pont ez utóbbi az egyetlen komolyabb eszközigény. Nem kell egyböl milliós bringát venni, de az fontos, hogy legyen rendesen karban tartva, és méretben jó legyen neked. Edzéstervekböl rengeteg van a neten, de egy sprint vagy olimpiai távhoz nem kell olyan borzasztóan sokat készülni. Amúgy megterhelés szempontjából a sprint táv a legalacsonyabb, és onnan megy felfele. A "sprint" csak annyit jelent, hogy rövid táv, nem azt, hogy sprintelni kell végig. Heti 2-3 futás, 1-2 kerékpározás, és 1-2 úszás. Persze attól is függ, hogy miben vagy jó alapból, és mennyi idöd van. Nekem az úszás a gyenge, ezért abból heti 2 edzés van ("edzés" = elmegyek úszniés próbálok fejlödni, de semmi komoly iskolázás). Hétvégén egy bringázás, és amúgy 2-3 futás.

Van, hogy reggel, munka elött egy futás, és este úszás. Egy nap minden héten szigorúan pihenönap.

Hajrá!

2023. febr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!