Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hetente 1x elég terhelni az...

Hetente 1x elég terhelni az izomcsoportokat a fejlődéshez?

Figyelt kérdés

Elég vékony vagyok, szeretnék izmokat építeni. Egy-egy izomcsoportot heti 1x elég edzeni?


Most azt hallottam egy ismerőstől aki korábban igyekezett izmokat felszedni, hogy hetente 2x érdemes ugyanazt az izmot edzeni. (Nyilván közte hagyni időt a regenerációra, eleget enni, fehérjék stb)


Én eddig heti 3x járok, de valóban úgy jön ki, hogy egy-egy izomcsoportot csak heti 1x edzek. Akkor ez kevés így, ugye?



2023. febr. 15. 15:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A heti összes intenzitás/volumen számít. Hogy te ezt a heti összes intenzitást/volument hány edzés alatt tudod bevinni, az ezer dologtól függ. Maradjunk annyiban, hogy optimális esetben heti kétszer (egy jó programozás mellett akár háromszor is) meg lehet edzeni egy izomcsoportot.
2023. febr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!