Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gondolkodtál már ezen?

Gondolkodtál már ezen?

Figyelt kérdés

A kérdést nem így akartam félteni, de ezt engedte.

El gondolkodtam hogy ugye van ez az erkölcs valami, amely azt sugalja hogy ne ölj stb.. De ha ezt pl nem magyaráznák neked el gyerek korodban és nem tanulnád meg( mert én ezt úgy látom hogy ezt senki sem tudja magától) akkor mi lenne? Akkor mindenkinek normális lenne egy gyilkosság. Pl egy bérgyilkos családba nőnél fel és a gyilkolás az életed rész lenne, vagy már hozzá szoktatnának a kiskorodtol fájdalomhoz és neked az lenne a normális. Mindenkinek az a normális amiben él. Ez csak nekem furcsa? Teljesen mindegy mit akarsz így is úgy is egy másik ember által elképzelt világban fogsz élni. Csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, a válaszokat előre is köszönöm.


2023. márc. 1. 19:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Már úgy értem hogy senki se tudja magától hogy születésétöl fogva. Vagyis nem úgy születsz meg hogy egyből tudod
2023. márc. 1. 19:06
 2/9 anonim válasza:
41%
Van a belső tükör. (Lelkiismeret) . Ha nem magyarázza el senki, akkor is tudod, hogy az öléssel rosszat teszel. Ha bérgyilkos családban születnél, akkor a szüleidnek ki kellene belőled irtani a lelkiismeretet, és csak utána tudnának bérgyilkosnak tanítani. Persze vannak Pszihopaták, akik beteg emberek, nincs lelkiismeretük.
2023. márc. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én szerintem az emberbe ezt bele nevelik, nincsen lelkiismerete kezdetektől fogva, de ez csak egy saját vélemény, nincs alátámasztva hogy nincs, de az sem hogy van
2023. márc. 1. 19:28
 4/9 A kérdező kommentje:
De egyébként miért nincsen bűntudata az embernek ha egy állatot öl meg? És ha azt vesszük hogy van lelkiismeret kezdetektől akkor az akkor is egy veszendö dolog, mivel lehetséges kiirtani akkor szerintem bármikor lehetséges, ez az ember saját döntése nem?
2023. márc. 1. 19:32
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem gondolkodtam rajta, mert mindig is full alap volt nekem, hogy olyan lesz az ember, amilyennek neveled. Nincs "default settings", ha gyilkosnak neveled, az lesz.
2023. márc. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
19%
Senki nem neveli homokosnak a gyermekét, mégis egyre több van sajnos. Tehát ez az olyan lesz, amilyenné neveled, ez nem mindig van így.
2023. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A társadalmi minta másolása és a szexuális orientáció nem függ össze. Egyik genetikai cucc, másik tanult cucc. Bizony, gyilkosnak meg bárminek lehet nevelni bárkit.
2023. márc. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, csak neked furcsa, mert nem ismerkedtél még meg a szovializáció, enkulturáció fogalmakkal.
2023. márc. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmilyen szinten nem normális,hogy bármikor levadászhatnak téged. Már évezredekkel ezelőtt megjelentek a törvények,amik beszabályozták az emberek életét. Egy olyan világban,ahol mindig ölsz és téged is bármikor megölhetnek, nem biztosított a szaporodás, utazás,kereskedelem. Szóval senkinek nem érdeke. Egy általad felvázolt világ oda vezetne,hogy megjelennének a gondolkodó emberek és elkezdenének szabályokat, törvényeket alkotni,azaz ugyanide jutnánk.
2023. márc. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!