Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 1 hete kezdtem gabona, cukor,...

1 hete kezdtem gabona, cukor, tejtermék nélkül enni és otthon edzeni, de egyre gyengébbnek és fáradtabbnak érzem magam, ez normális vagy valami baj van?

Figyelt kérdés

Szerintem elég sok húst és tojást eszek, sok zöldséget, gyümölcsöt, legalábbis napi 3x jóllakok velük, de mégis nehezebben megy az edzés, mint első nap, meg fáradtnak, gyengének érzem magam.

Ez normális és el fog múlni, a hirtelen változás miatt van, vagy valami nem tetszik a szervezetemnek és változtassak?


2023. márc. 22. 10:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha a butaságokra alapozva teljesen feleslegesen eliminálod az étrendedből a szénhidrátokat, emellett pedig még kalóriadeficitben is vagy, akkor az nem csoda, ha negatívan hat a sportteljesítményedre. Mennyi a napi kalóriabeviteled, kérdező? Az nem információ, hogy "szerintem elég sok húst és tojást eszek".
2023. márc. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%

Mivel hirtelen vezettél be egy drasztikusnak mondható változást a táplálkozásodba, ezért a szervezeted nem tudott még alkalmazkodni hozzá. A későbbiek során ez változni fog, sokkal energikusabb leszel.


A tojás teljesen felesleges, az emberi szervezetnek valójában az égegyadta világon semmi szüksége nincsen semelyik madár megtermékenyítetlen petesejtjére.


Egyébként a zöldségek is erősen túl vannak misztifikálva állítólagosan egészségesnek kikiáltott élelmiszerek terén, mivel gyakorlatilag teljes egészében szénhidrátokból tevődik össze. Elsősorban a rostbevitel szempontjából számít csak jótékonynak, és amiatt a néminemű fellelhető vitamin miatt, amelyet az élénk színű fajták tartalmaznak. A gyümölcsöknek szintén vannak jelentős negatív hatásai is a pozitívak mellett, így sem a gyümölcsőkkel, sem a zöldségekkel nem érdemes túlzásba esni.


A húsokból kizárólag a szárnyashúsok jótékonyak, viszont edzés után érdemes fogyasztani, vagy edzés előtt legalább három órával korábban, mert a húsok emésztése és a szervezet általi feldolgozása relatívan véve nehezebb feladat a szervezetnek, így sok energiát elvesz.

2023. márc. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Szénhidrát is kell a szervezetednek, mi lenne, ha konzultálnál személyi edzővel/dietetikussal, mielőtt baromságokkal sanyargatod magad?
2023. márc. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha sportolsz is és ilyen étrend mellett akarsz túlélni az elég nagy öngól. Semmi meglepő nincs ebben. Az hogy nem vagy éhes nem jelenti, hogy elég energiához jutott a szervezted. Legalább küldj le néhány zabkását gyümölccsel - persze tudom hogy az is gabonaféle és meghalsz tőle és hasi szír lesz belőle meg májzsír... (irónia).
2023. márc. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát tegnap pl reggeli (7-kor) 6db virsli(300g), jégsaláta levelekben tekerve.

Ebédre (edzés után, 12-kor) két szelet sült karaj egy nagyobb marék sült céklával, brokkolival és répával.

Munkahelyen (17-kor)5db kisebb méretű banán.

Vacsora (10-kor) fél literes lábasba húsleves tészta nélkül, csirkehús, borsó, répa, zeller.

Ma meg majdnem elájultam a munkahelyen, a munkatársam belém nyomott egy túrós táskát és azóta pörgök.

2023. márc. 22. 17:43
 6/13 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, reggel ennék egy natúr joghurtot, 3-5 evőkanál zabpehellyel.

Ebédre meg raknék a zöldség és hús mellé 3-5 evőkanál főtt rizst.

Ennyi ch már elég lenne ahhoz, hogy ne legyek rosszul és ne fogyjon le az izmom?

2023. márc. 22. 18:30
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Mennyi a napi kalóriabeviteled? Ez a lényeg!
2023. márc. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de mennyiségileg nem bírok már többet enni.

Lehet, hogy nem vagyok képes annyi zöldséget és húst enni, ami fedezné a napi kalória igényemet.

Nem tudom.

2023. márc. 23. 08:57
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha számolnád a kalóriákat, akkor látnád, hogy űrtartalomra elég kevesebbet is enned, és csak kalóriatartalomra kéne többet.
2023. márc. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hogy egyek több kalóriát, kevesebb mennyiséggel?

Ez nem irreális?

2023. márc. 23. 13:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!