Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyem íjat vegyek hobbi célra?

Trashboy kérdése:

Milyem íjat vegyek hobbi célra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék venni egy íjat otthonra célba lövéshez. Nem tervezek vele versenyezni, meg lovasíjászkodni csak hobbi célra lenne. Tudom hogy sok hasonló kérdés van a gyakorin de azoknál sokan versenyre keresnek vagy már van némi gyakorlatuk. Én hagyományos magyar visszacsapó íjat vagy reflex íjat szeretnék venni csak nem tudom hogy mi az ami megéri illetve amit normálisan kitudnék feszíteni. 22 éves fiú vagyok, 183cm és 60kg. Elég gyenge fizikumu vagyok ezért nem kell nekem nagyon erős íj.


Ezeket néztem ki eddig:


Magyar tradicionális


- kassai hiúz

[link]



Reflex


[link]


Mást is szívesen meghallgatok.



2023. márc. 25. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A férjem 20 éves íjásztapasztalattal mondja: menj el egy íjászegyesületbe, próbáld ki, fél év után tudsz dönteni, hogy mi áll jól a kezedben, mekkora a húzáshosszod, hol a fixpontod, milyen kategória fekszik neked, stb. A versenyzés ötletét ne vesd el teljesen, jó buli, a korosztályodból is vannak.

30 fontosnál erősebbet nem javasol.

2023. márc. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is először próbáld ki egyesületben. Ha észak-magyarországi vagy és leírod, hova valósi, tudok is ajánlani. Az első hónapokban a 20 font kötülit is alig tudod megmozdítani, utána a 30 is kevés lesz. Ezért nem éri meg rögtön sajátot venni. Na meg ez nem olyan, amit magától megtanulhat az ember, kell valaki, aki kijavítja a hibáid, különben rosszul rögzül.

Minimum fél év után vegyél sajátot. Vadászreflexekhez annyira nem értek, tradis vagyok, szóval elfogultan azt ajánlom. A kassaik jó minőségűek, egy műgyantás jó is lesz kezdésnek. Mindenképpen próbáld ki, mielőtt megvennéd. Olyan erősségűt válassz, amit kihúzva tudsz tartani kb egy percig, viszont erőlködősen. A túl gyenge vagy túl erős se jó. A férfiak nálunk 35-40 font közöttivel szoktak lőni. 19 éves lány vagyok, 168 cm, 53 kg, nekem egy 35 fontos laminált van.

A versenyeket pedig csak ajánlani tudom, ha már belejöttél, főleg az örömíjászokat. Jó nagyon a hangulat és a társaság is. Nem kell véresen komolyan venni, ha az nem bejövős neked.

2023. márc. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!