Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha nem bírok lefutni 1km sem,...

Ha nem bírok lefutni 1km sem, akkor lehetséges beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hónapban eldöntöttem, hogy életmódot váltok. A dohányzásról leszoktam, bár amúgy sem voltam egy nagy bagós. Hajnalban eljárok futni meg a kondiparkba edzni. 32 éves vagyok és gyakorlatilag ott járok, hogy 3km-t nem bírok lefutni. Egy 550m futópályán az elmúlt hónapban a maximum az öt kör(2750m) volt, amit megállás nélkül tudtam teljesíteni. Azóta nem bírok, két kör után végem van!


Általános Iskolás voltam, gyakran elvittek atlétika versenyre. 600m lefutottam 1:40/+-10 alatt, most 550m alig bírok 3p alá vinni. Arra gondoltam, talán beteg lehetek. El kellene mennem sportorvoshoz, vagy ez normális az elején?



#futás, sport
2023. márc. 26. 17:29
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Most akkor mi a kérdés? Nem mindegy, hogy 1 kilométert nem tudsz lefutni, vagy 3 kilométert. Ha valaki 1 kilométert sem tud lefutni, mert teljesen kifingik pár száz méter kocogástól, az nyilván lehet mutatója komoly háttérbeli problémáknak (akár betegségeknek is). 3 kilométer már egy fokkal jobb. Nyilván egy 32 éves egészséges és életerős férfi számára 3 kilométer kocogásnak sem kéne komolyabb akadályt jelenteni, de tekintve, hogy egy hónapja kezdted a futást, előtte pedig hosszú évekig az egyetlen mozgásforma a dohányzás volt, amit űztél, ez nem meglepő. Eddz, fejleszd a technikád, fejleszd a tudásod, így fejlődni fog a teljesítményed és az állóképességed is. Egyetlen hónap után ne várj csodákat. Ha fél év után is ott tartasz, hogy 3 kilométeres táv feladja a leckét, akkor kezdj el azon gondolkozni, hogy milyen komolyabb probléma állhat a háttérben.
2023. márc. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hú :D

Annyira tudtam, hogy valami ilyen jellegű kommentet fogok kapni.


" előtte pedig hosszú évekig az egyetlen mozgásforma a dohányzás volt, amit űztél"


Ezt nem tudom honnan vetted idióta! Igaz, hogy nem sportoltam aktívan, de kondiparka előtte is jártam. Ráadásul a munkámból kifolyólag elég sokat kellett mozognom.


Törlöm is inkább a kérdést, mert itt ezen a fórumon csak ilyen megmondó kis hulladékok vannak. Akik azt hiszik, ők jobbak!

2023. márc. 26. 17:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi rossz nem volt abban, amit az első válaszoló írt.


Erre a kérdésre mégis milyen választ vártál? Menj el orvoshoz majd ő megmondja, hogy van-e valami bajod.

Ritkán kívánok ilyet, de remélem nem fog sikerülni az életmódváltásod, "idióta". :)

2023. márc. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Soha büdös életben nem szerettem futni, de múltkor kipróbáltam, mégse tudtam lefutni 2 km-t normálisan :D

pedig rendszeresen edzek, kerékpározok, stb.

2023. márc. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem orvosi eset, csak edzetlenség.
2023. márc. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a gond, hogy hirtelen akarsz sokat egyszerre. Persze, hogy nem megy, hisz nem vagy hozzászokva. ezt úgy kell kezdeni, hogy először kisebb távot mész, mondjuk összesen 3 km-t. De azt is úgy, hogy bele-belesétálsz, nem folyamatosan futsz. aztán lassan növelheted majd a távolságot is, meg azt fogod észrevenni, hogy egyre kevesebbet kell belesétálnod. Most a tüdődnek is tisztulnia kell még, nincs túl nagy kapacitása valószínűleg a cigi miatt. De regenerálódni fog.
2023. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy túl gyorsan futsz, azért fáradsz el túl hamar. Én kezdő futóként nem is nézem az időmet, hanem inkább a távra figyelek, és amilyen tempóban megy, úgy futom. Ha úgy kezdem el a futásomat, hogy a lehető leggyorsabb tempót felveszem, amire képes a testem, nem fogok tudni végigfutni azt a távot, amit egy könnyed, laza kocogással simán lefutok. Ha csak vonszolod magad, mint egy nyugdíjas csiga, az is tökéletes! Nyilván, aki most kezdi el űzni ezt a sportot, nem fogja abban a tempóban teljesíteni a távot, mint egy profi.

Ajánlom amúgy a Nike run club appot, ott szépen ki tudsz alakítani egy edzéstervet, eleinte 15-20 perces futásokkal. Fejlődni fogsz, még ha lassan is, ne add fel! Csak engedj el mindent, engedd el az időt, a lényeg, hogy indulj el, fuss valamennyit, heti 3-szor, biztos, hogy javulni fog az időd és a teherbírásod is, csak konzisztensek kell maradni, és nem adni fel egy-két futás után, mondván, hogy áh ez nekem soha nem fog menni, mert nem tudom a 4-5 perces kilométert lefutni, mint az elit sportolók!

2023. márc. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!