Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Meg szeretnék tanulni szaltózn...

Meg szeretnék tanulni szaltózni. Az alapja a kézenállás lenne azt tudom, utána a kézállásból híd. De mindezt hogyan valósítsam meg? állásból híd megvan, ez jelenthet vmi előnyt? A kézállásnak hogyan fogjak neki? mert nekem nem megy!

Figyelt kérdés
2008. dec. 28. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Hát én szerintem a szaltónak nem sok köze van a kézálláshoz.

Legalábbis én úgy tanultam hogy először dobbantórol puha szivacsba ugráltunk.

A lényeg hogy elrúgaszkodás után dőlj előre mintha le akarnál vkit fejelni(Bocs a hülye hasonlatért de máshogy nem tom leírni) aztán húzd fel a térted és érezni fogod hogy mikor kell nyitni valószínűleg először csak guggolásba fogsz érkezni de gyakorlat teszi a mestert.

Aztán lehet gyakorolni dobbantó nélkül és ha már úgy is megy akkor el lehet dobni a szivacsot is:)

2008. dec. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Előző válaszoló vagyok.

Amiről te beszélsz az leginkább a kézenátforduláshoz hasonlít.

1,Nekifutás nagy lendület!

2,sasszé

3,leteszed mindkét kezed megtámasztasz

4,lendíted tovább a lábad és leérkezel.

Érdemes ezt is szivacson próbálni és szakértő felügyelete mellett elkerülve a sérüléseket.

2008. dec. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi.azt hiszem elég fontos infókat kaptam.

igazad van,mert téll a kézenátfordulásra gondoltam:D

előbb azzal próbálkozom,majd csak utána a szaltóval:D:D

2008. dec. 29. 22:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Nincs mit:)

8 évig csináltam:)

Örülök hogy segíthettem és írj majd hogy hogy haladsz;-)

2009. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Egyáltalán hol akarsz gyakorolni?? Oda terem kell szivacsokkal akárhol nem csinálhatod mert még kitöröd a nyakad. Hány éves vagy? Előbb kicsit válj hajlékonyabbá mert nem jó egyből beleugrani a mélyvízibe.
2010. máj. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na hogy haladsz?
2010. júl. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Már bocs, de irtó nagy hülyeségeket beszélsz!

Most akkor szaltózni akarsz megtanulni, vagy flikket? Nézz már utána könyörgöm, a kettő teljesen más. Másrészt meg: ez nem úgy működik, hogy beugrunk a mélyvízbe. legelőször az alapokat kell megtanulnod: biztos kézenállás, állásból híd(nem, nem oldalról hátrahajolva, hanem rendesen), illetve hídból felállás, spárgák(bár ezekhez pont nem kell, de más akrókhoz kellhet). kar és has, hát, váll, fenék erősítése, valamint hajlékonyság kell. na akkor ha ezek megvannak, kezdhetsz komolyabb talajakrobatikát tanulni. én nem ajánlom, hogy házilag állj neki, csúnya dolgok történhetnek, mindenképp kérd edző segítségét és szivacson!!!! kezdd el tanulni! hajrá

2011. júl. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem próbáld meg valami játszótéren, a homokba... elsőre nekifutásból, és ha már kezdesz ráérezni, akkor magasabbról, vagy egyhelyből...
2011. dec. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Nem szeretnék vészmadár lenni...de egyik tesiórán rosszul sült el az egyik szaltóm és hát..egy 3 helyen való koponyatöréssel és egy nyaktöréssel végeztem... 5 nap alatt felépültem szinte(teljesen) doki azt mondta ilyen csontokat még nem látott...kb ez mentette meg az életem de azóta tökéletes szaltók mennek le hiba nélkül:D
2012. márc. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!