Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sakkozni mennyire lehet...

Sakkozni mennyire lehet megtanulni gyorsan?

Figyelt kérdés
Ugye eléggé rövid idő alatt eléggé sokat lehet tanulnji róla. De vannak akik már évek óta, akár hosszú évek óta sakkoznak. Velük hogy vehetné fel, vagy fel vehetné e a versenyt valaki, aki csak "épp most" kezdi el tanulni és szeretne belemélyedni a dologba? Mert elméletileg nem kéne sok tapasztalat, hogy valaki jó legyen, de mennyire reális ez?

2023. ápr. 16. 12:43
 1/2 A kérdező kommentje:

Mármint úgy értem, hogy oktatóvideókkal, tanácsokkal alapvetően feltalálhatja magát valaki olyan helyzetben, amit élesben még nem próbált ki. Tehát végülis elméletben is lehet róla sokat tanulni, ami elméletben is nagy segítség, de a gyakorlás jó tud lenni, hogy úgy az egész "parti" jobb legyen és ne bizonyos betanult állásokból építsen a játékos, mert akkor még ha itt ott jól feltalálja magát, később elvérezhet tapasztalathiányból.


Szóval nem tudom, hogy ha valaki beleássa magát, akkor hogy veheti fel vagy hogy fel veheti e a versenyt a régi "motorosokkal", akarom mondani sakkosokkal.

2023. ápr. 16. 12:49
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A sakk alapvetően egy elméleti és gyakorlati készséget igényel. Fontos, hogy először tanulj és ma már az online tér világában jók a lehetőségek. Például megnyitsz egy pdf-könyvet meg egy sakk táblaszerkesztőt és szépen elkezded a könyvből a fejezeteket begyakorolni rajta. Például a végjátékok szabályait, és képernyőfelvevővel rögzíted. Ezt így sorban minden fejezettel és garantált lesz a fejlődés.


A sakk azért nem olyan, hogy gyorsan meg lehet tanulni. Elég sok időbe telik, míg összeállnak a dolgok. Például én 1300-al kezdtem, emlékszem egy androidos sakk appot még egy év után sem tudtam megverni 3-as szint felett. Hiába játszottam le vagy ezer partit nem lettem jobb semmivel. Aztán eldöntöttem, hogy rászánom az időt fogtam egy könyvet. A sakkjáték elemeit, a fentebb említett opcióval szépen felvettem a részeket, begyakorolgattam az összes fejezetet bő nyolc hónap alatt, és az appot a legnehezebb szinten 2300-an úgy megvertem, mint a huzat. Persze Fide-szinten valójában csak kb. 1900-körül lehetett, de akkor is óriásit lehet fejlődni szimpla tanulással.

2023. ápr. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!