Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Normális, hogy hasizom edzsés...

Normális, hogy hasizom edzsés után fáj a derekam?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt 300 felülést végeztem otthon.

És még sok lábemeléseket, hasprést.

Este 22:00 órakkor kezdtem el az edzést és reggel 03:00 óráig edzettem. Nem ültem le pihenni csak úgy mond pihentető gyakorlatokat végeztem. Előtte bemelegítettem, és a nyújtás is megvolt.

26 éves lány vagyok.

15-20 éves koromig edzettem. 6 éve semmit nem tornáztam.

Tegnap csak inkább lábra edzettem kb 4 órát szintén meg állás nélkül.

Nem használtam súlyt, viszont a derekam az fáj.

Egyébként dühös vagyok és az ideget vezetem le az edzéssel. Nem vagyok se kövér sem sovány pont normális. Nehéz időszakon megyek keresztül nem akarom részlezni, de jelenleg a sport és a futás megnyugvást,add.

Olyan helyen élek jelenleg, ahol nincs edző terem otthon edzek és kint a szabadba futok.

3 kg adtam le 3 nap alatt, és az ételt sem kívánom egyszerűen de a derekam az fáj, ma már enyhült a fájdalom.


2023. ápr. 25. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A fájdalom sosem normális, ráadásul ezekkel a 4 órás maszatolásokkal és 300 felülésekkel semmit nem fogsz elérni a derékproblémákon, vagy egy esetleges gerincsérven kívül. Hosszútávon gondolkodj. Ostobaságok helyett legyen egy edzésterved, ami nem 4 órás bohóckodásokból és felülésezgetésekből áll, hanem egy progresszív mozgásformát biztosít a számodra.

"3 kg adtam le 3 nap alatt"

Azt ugye tudod, hogy ez csak víz, ami kb. két étkezés alatt vissza is jön. Ez nem testzsírból történő fogyás. Ennyit minden egészséges átlagos ember testsúlya ingadozik egyetlen nap alatt.

2023. ápr. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tekintettel arra, hogy egy derékgyilkos gyakorlatot végzel, borítékolható hogy fájni fog a derekad. Tehát ebből a szempontból nézve normális.

Felüléseket kb 2002 óta nem csinál senki.

A lábemelés már jobb azért. Bár nem tudom, hogy a többségeteknek mondjuk miért nem elég a plank, haskerék ami amúgy egy olimpikonnak is elég sokszor.


És ha már itt tartunk, nem tudom miért divat ez, hogy mindenféle agyament hasedzésterveket írtok magatoknak. 12 féle gyakorlat köredzésekben, 500 ismétlések, több órás maszatolások.

Nem lenne egyszerűbb letudni egy progresszív edzéssel az egészet? Ugyanolyan izomszövet található ott mint máshol. A bicepszedet is egész éjjel edzed? Vagy a feszítődre is megcsinálsz 300 ismétléseket?


Normális esetben lenne egy alapgyakorlatokra épülő edzésterved, ahol maga a törzs kapna elég terhelést. Ezt esetleg egy progresszív plank + haskerék + lábemelésssel ki lehetne egészíteni, bár megmondom őszintén natúr hobbi szinten nem tudom mitől olyan fontos, kezdőként meg végképp nem értem. A szabad szemmel jól látható hasizom a cél? A kockák? Akkor a tzs-t kell levinni. Hasazhatsz 48 órát is végig ha a tzs-d eltakarja az izomszöveteket.


3 nap alatt 3 kg fogyásod meg nettó tájékozatlanság, nagy része bekötött víz volt.

2023. ápr. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!