Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy motiváljátok magatokat a...

Hogy motiváljátok magatokat a mozgásra?

Figyelt kérdés

Irodában ülök egész nap, szeretnék elkezdeni edzőterembe járni mozogni. A kezdés viszont nehéz, nem nagyon tudom magam rávenni, hogy elkezdjem.

Ti hogy csináljátok?



2023. máj. 18. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha már a mozgás elkezdéséhez is motiváció kell, ott nagy problémák vannak. Először is meg kéne találni azt a mozgásformát, azt a sportágat, amit szívesen űznél hosszútávon, amiben örömöd leled, amiben szívesen fejlődnél, és akkor már az edzés gondolata motiválni, csalogatni fog.
2023. máj. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hellmano ***** válasza:
28%
Szerintem is, ha már a kezdéshez is motiváció kell az baj, mert ugye a kezdés mindenkinek megy, mert nagy a hév, hogy "na most bumm bele" azt két hét múlva vége a lelkesedésnek és ennyi volt :d Kb. mint , amikor újévkor megfogadja mindenki, hogy 1-jétől mozgok meg egészségeses étkezek azt az első hétvégéig tart kb. az emberek 95%-nál. A motiváció annyi, hogy tudod, hogy egészséges akarsz lenni és fitt hosszútávon és emiatt csinálod és ennyi. Én gyerekkoromtól sportolok nekem nem kell motiváció, mert ebben nevelkedtem és természetes a dolog számomra. Juss el te is arra a szintre, hogy természetes legyen számodra is a mozgás.
2023. máj. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első két válaszolóra kontrázva semmi probléma nincs azzal ha motiválni kell magad eleinte a mozgásra. A megszokott rendszert megváltoztatni, új szokásokat beépíteni egyáltalán nem könnyű. Én sok éve aktívan edzem mégis voltak olyan kihagyások - sok munka, betegség stb miatt - amik után hiába volt sportmúltam és tudom hogy milyen pozitív hatásokkal jrá az edzés, nagyon nagy energia kellett hogy rávegyem magam a mozgásra megint. Pár hét múlva már simán ment de a kezdeti szakasz nehéz.
2023. máj. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Konnyen. Szeretek mozogni. Meg szeretem az eredmenyet is.
2023. máj. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van vagy 4 krónikus betegségem, gyenge izmaim, nulla terhelhetőségem, szívrendellenességem (vagy mi) és ezeket nehezen dolgozom fel, mert hipochondriám is van.

Emellett fél gyerekkoromban élsportoló akartam lenni, máig tök rossz, hogy nem lettem az, de még most is lehet edzőm (főleg futok), járhatok BSI versenyekre, stb.

Engem ez motivál.



Amúgy nem tudom....


Nekem is hosszú évek munkája volt, hogy annyit sportolok, amennyit, jelenleg majdnem minden nap.


Keress valamit, döntsd el, egyedül vagy csoportban.

Ne feltétlenül edzőterembe, futhatsz, bicajozhatsz, teljesítménytúrázhatsz.

Járhatsz bicajjal melóba, ha olyan helyen laksz, hazafele kis kerülőt iktathatsz be.

2023. máj. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
En mar gyerekkoromba is az "akcihosoket" neztem, hogy kb istenek 😅 (Arnold, Stallone, Van Damme stb) Erosek, jol neznek ki, ferfiasak, mindenki tiszeli oket, minden jo csaj az ovek stb. Ill a csaladunkban is minden ferfi ilyen volt. Egyertelmu volt, hogy kuzdosportolnom es gyurnom kell nekemis 😀 14evesen el is kezdtem. Most 32 vagyok es azota is csinalom. Nem kell ravenni magam mert szeretem meg full rutin. Mint masnak pl ahogy reggel fogatmos
2023. máj. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!