Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdtem küzdősportolni, de...

Elkezdtem küzdősportolni, de a nagyok között vagyok. Hogy motiváljam magam?

Figyelt kérdés

Mindig is ki akartam próbálni egy küzdősportot, de csak most, 22 évesen adtam rá ténylegesen a fejem.

A gond az, hogy nincs kezdő csoport, hanem a teljesen sport-szűz embert egy rakás profi harcos közé dobják, mondván onnan lehet a legjobban megtanulni a technikákat.


A bemelegítésnek nevezett vérizzadást még csak-csak végigcsinálom, azzal nincs problémám, de mikor párokat kell alkotni, akkor mindenki kerül engem. Mikor az edző hozzám rendel egy tapasztalt küzdősportost, látszik rajta, hogy tele van velem a töke is. Türelmetlen, húzza a száját, nagyon demotivál. És én is nagyon béna vagyok még, nem ismerek alapfogásokat, nem tudom a helyes beállást, semmit. Minden edzéskor csak a padlót nyalom és kék-lilára püfölnek.


Nem akarom abbahagyni, mert igenis érdekel a sport és tetszik, és imádom nézni, amikor két tapasztalt pár edz egymással, és én is meg akarom tanulni!!

De hogyan lehet ilyen körülmények között?

Borzasztó a koordinációm is, zavaromban gyakran összekeverem a bal- és jobb oldalam, ami miatt nevetségessé válok néha.

Kezdőcsoportos edzés nem létezik, mert ilyen sportág csak 50 km-rel arrébb van a lakhelyemtől, és annál sem garancia, hogy nem ugyanezzel a tanulási elvvel oktatnak.


Köszönöm, hogy végigolvastad.


2021. júl. 12. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyik stílusról van szó?
2021. júl. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
hagyd ott őket
2021. júl. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Keres olyan edzést ahól rendesen tanítanak. ENNYI.
2021. júl. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Anno énis így voltam. Én karatéval kezdtem aztán mentem a boxra és igen. Én kezdő voltam és mivel nem volt kezdő csoport csak haladók voltak akik nagyon tapasztaltak voltak-e téren. Én lány vagyok és szinte csak fiúk jártak. Az edző pedig magasság szerint állított párba mindenkit. Engem összeállított egy bunkó lekezelő fiúval akinek említettem ne üssön akorát konkrétan estem elfele mert persze ekkor még kezdő voltam. És húzta a száját meg látszott rajta hogy nem tetszik hogy velem kell lennie. Ebből elég mondtam magamba szépen oda mentem edzés végén az edzőhöz és elmondtam hogy mégegyszer ne állítson párba vele mert nagyon nagyokat üt és még erre nem vagyok érett. Aztán szerencsére párba állított egy olyannal aki még tőlem is gyengébb volt és vele jól elvoltam. Igazából nekem a köredzések tetszettek a legjobban az növelte az állóképességet meg erősítő volt illetve a zsámolyos futás igaz kemény volt eleinte de megszoktam. Neked azt tanácsolom, tudom mit érzel velem is püfölőztek mikor ki, vagy beszélj az edzővel hogy olyannal állítson párba aki kicsit gyengébb és nem üt nagyokat. Vagy pedig ott hagyod. Ha pedig szeretnéd csinálni szívd fel magad és szokj hozzá hogy ez nem bélyeggyűjtő szakkör. Ha ezt nagyon erősnek találold keress egy gyengébet mondjuk a kungfu és az önvédelemre is megfelel.
2021. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!