Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben hogyan...

Ebben a helyzetben hogyan kezdhetnék el futni?

Figyelt kérdés
Csak 20 éves korom előtt kondiztam, azóta a térdeimmel gond van, terhelés hatására fájdalmaim vannak. Szeretnék elkezdeni futni, de nem tudom hogyan, és milyen tempóban kezdjem. 175cm/80kg vagyok. Tudnátok segíteni?

2023. máj. 31. 12:05
 1/6 A kérdező kommentje:
*25 éves vagyok.
2023. máj. 31. 12:06
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért pont futás? Inkább biciklizz gagy ússz, az kevésbé terheli a térdet, de ugyanolyan jó edzésforma
2023. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igyál sok vizet, egyél sok kocsonyát (jó, lehet kapszulázni, kondroitint, glükozamint szedni, a gyógyszeriparnak is meg kell élnie valamiből), végezz térdstabilizációs gyakorlatokat, vegyél egy jó futócipőt, keress egy rekortánpályát, és ha szerencséd van, akkor a térded nem fog tönkremenni a futásban.


Amúgy alap-állóképességhez tényleg kiváltja a futást a kerékpár, az úszás, az elliptikus tréner is.


Nem mindenkinek való minden sport, de mindenki megtalálhatja a neki megfelelőt.

2023. máj. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha térdproblémáim lennének, akkor lehet hogy inkább megpróbálnám más mozgásformával kiváltani a futást. Ha mindenképpen futni akarsz, akkor olyan futócipőt keress ami jól csillapítja az ütéseket, és lehetőleg olyan felületen fuss ami szintén elnyel valamennyi erőt (pl. rekortán, salak, kavics).
2023. máj. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
34%
Gondolkozz más sportokon. A futás különben sem a legszerencsésebb mozgásformája a nőknek. A szélesebb medence miatt a combcsont nagyobb szöget zár be a térdízülettel, ezért az hajlamosabb a gyulladásra.
2023. jún. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy gyalogolhatsz is gyorsan hasonlóan mint a sportgyaloglók. Ott nincs repülőfázis, nem érik akkora erőhatások az ízületeket.
2023. jún. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!