Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 53 éves vagyok ,szinte naponta...

Tünde 53 kérdése:

53 éves vagyok ,szinte naponta szaladok 10 -15 km -ert.A pulzusom felmegy 165 ig ,általában a végére .Ez rendjén van ?Nincs plusz kilóm ,de aggódok !

Figyelt kérdés

#futás -pulzus
2023. jún. 13. 05:35
 1/9 anonim ***** válasza:
1%
Majd kapsz egy szívinfarktust azt nézelődhetsz. Azt hiszed ez olyan jó móka? Bár én is azt hittem, mikor szövődményes szívizomgyulladással neki álltam edzeni. Sokra mentem vele, gondolhatod. Túl a negyvenen már nem érdemes ezt eröltetni.
2023. jún. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Haggyámá, dettó 53 vagyok, biciklivel magasabb lenne a pulzusom 15km után, futni meg 300m-t se tudnék...
2023. jún. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Teljesen rendben van, ha a futas befejezese utan 5 percen belul visszaall 100 korulire (vagy ala), es kb 20 perc mulva a normalis ertekre. Ha egyebkent nincs semmilyen szivbetegseged es/vagy szivizom problema, akkor egeszen nyugodtan futhatsz, ez a szivveres teljesen normalis lefutott 10-15 km eseten.

Tudom, hogy magyarok kozott nem szokas, de a vilag fejlettebbik oldalan sok ember meg 92 evesen is lejar uszni, van, aki 72 evesen evente 2x lefutja a maratont, es az edzoteremben senki sem sug ossze vagy rohogi ki a 300 kg-os edzeni probalot a hata mogott, hanem segitenek neki. Szoval ezt a "tul a negyvenen..." kezdetu mondatot (elso valaszolo irta) felejtsd el, mert nagyon is jol teszed, hogy formaban tartod magad. Oszinten gratulalok!

2023. jún. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

És közben mennyi a pulzusod, illetve mennyi az átlagpulzus a futás alatt? Ismered a maximum pulzusodat?


Amúgy egyáltalán nem tűnik problémásnak, és jól teszed hogy rendszeresen futsz.

2023. jún. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy nem magas ,a tegnapi pl 155 volt ,de ha meleg van és esetleg fáradt vagyok ,könnyen kiugrik.És köszi a biztatást ,imádok futni csak okosan szeretném csinálni.
2023. jún. 14. 12:48
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Ez szerintem nagyon magas.


30 vagyok, bár a max pulzusom alacsonyabb, mint "kellene", de nekem a 155 már tempófutás.


Javaslom, hogy fuss egy felmérőfutást, abból is meg lehet becsülni laktátküszöböt, ha Garminod van, segít ebben, de talán másik óra is. Esetleg teljesítménydiagnosztika.

2023. jún. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

6

Latogass meg egy kardiologust, nincs-e genetikai elvaltozas a szivizomzatban. Komolyan mondom.


Csak szolok, hogy az ilyen okosorak ertekei valoban segitHETnek, de az eredmeny nagymertekben valtozo es nagymertekben fugg attol, hogy mennyire szorosan van a csuklodon a szij.

2023. jún. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7


Én? Mondjuk kb 2 évente kell mennem (veszélytelen probléma miatt), megyek ezen felül, ha kéred, de miért??



Pulzuspánttal is megcsinálhatja a tesztfutást és nem feltétlen kell az (akármilyen) óráét.


De az emberek zöme saját kútfőből túl gyorsan fut, ami sérülésveszélyes és mellesleg sok változás nem vagy lassan történik meg bennük.

2023. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érszűkület lép vesezavar injekcíok hatása ...
febr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!