Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Pihentetésre elmulik ez a...

Pihentetésre elmulik ez a fájdalom?

Figyelt kérdés

Itthon szoktam tornázni,és a legutóbbi tornát során sikerült megeroltetni a belső combom szalagjat (ott felül ahogy hajlik a lábam)nagyon fáj...

Mit csináljak vele? Tornázzak rá vagy pihentessem inkább?


2023. jún. 16. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg a szalagok sérültek (otthoni tornázgatásokkal ehhez külön gratulálok), akkor semmiképp ne eddz rá. Ne viccelj már! Nyilván pihentesd, aztán ha javulni, akkor a környéki izmokat talán lehet nyújtani, masszírozni, hengerezni is, de ha nincs javulás, akkor menj el orvoshoz vagy gyógytornászhoz, mert ha valóban a szalagokkal van a probléma, akkor az nem gyerekjáték.
2023. jún. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Jobban vagy? Elmentél orvoshoz vele?
2023. jún. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pár hete jártam hasonlóan. Nem volt vészes, de kellemetlen volt. Nyilván pihentetni kell, utána én fokozatosan nyújtani kezdtem rá. Nem durván, nem toltam meg, inkább sokáig voltam egy pózban, ami épphogy csak kellemetlen volt. Most már visszatért a mobilitása és a terhelhetősége is.

Megelőzésképp ne hagyd ki a bemelegítést, és a lenyújtást, és ne is csak ímmel-ámmal csináld.

2023. jún. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hála az égnek úgy néz ki,hogy megúszom orvos nélkűl szépen javulgat pihentetessel.

Az biztos hogy, legközelebb sokkal jobban odafigyelek a nyújtásra bemelegeítésre,de az is lehet hogy nem fogom azt a tornát csinálni nézek egy könnyebbet.Amig nem jön rendbe teljesen addig max karra fogok edzeni az is biztos.

2023. jún. 17. 07:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kerüld meg az orvost. Mindenképpen megéri megnézetni, hogy mi volt a baj, mert lehet, hogy egy szalaghúzódás, ami látszólag regenerálódik néhány nap pihentetéssel, de lehet, hogy egy részleges szakadás van, ami csak azért nem érezteti magát, mert nem erőlteted.
2023. jún. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Várok egy pár napot addigra sztem teljesen elmulik és meglatom majd hogy fáj e még eroltetésre.Ha akkor is fáj akkor orvos :(
2023. jún. 17. 07:42
 7/7 anonim válasza:
Edzéssel kapcsolatban nézz utána, hogy milyen típusú testalkatod van (ektomorf, mezomorf, endomorf), és kérj tanácsadást, nézz videókat, hogyan kell helyesen végigcsinálni egy edzést.
2023. júl. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!