Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen horgászcuccnak örülne...

Milyen horgászcuccnak örülne egy tapasztalt,idős horgász? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyapámat szeretném meglepni valami horgászfelszereléssel,és érdekelne hogy mik lehetnek azok a dolgok amik mindig jól jönnek,aminek minden horgász örül.

Mert nyilván van 3 doboza tele cuccokkal de szeretném meglepni valamivel,semmit nem tudok a kellékekről meg a horgászatról .


19 L



2023. júl. 5. 11:14
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
A legjobb ha veszel neki valamelyik horgászáruházba vagy boltba vásárlási/ajándék utalványt.
2023. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1/1 Uuu ez baromi jo otlet koszi !
2023. júl. 5. 14:52
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Én elvittem egy nagyhalas horgásztóra ahol fogott is egy 9.2 kg-osat.

Egyébként 72 éves

2023. júl. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt írod "tapasztalt, idős horgász a nagyapád". Nem lehet tudni a kérdésből milyen halfajokra horgászik és milyen módszerekkel.( Milyen botok, orsók kiegészítői vannak)

Biztos örülne kisebb értékű, hasznos horgász kiegészítőknek is, ezekből rengeteg van csak tudni kellene mire horgászik legszívesebben.

Azt is írod hogy 19/L vagy. Életkorból arra lehet következtetni hogy, képben vagy mobil telós kamera, vagy spec kamera használatában.

Szerintem az is jó ötlet, ha van rá időd a szülinapja környékén kimenni vele , esetleg a családdal együtt, és csináltok egy kis közös horgászvideót.

Örök emlék marad számára, és nektek is.

2023. júl. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

A horgászat többrétegű mint amilyennek látszik. Az utalvány lehet a legjobb ajándék. Számít, a felszerelésnek a finomsága, halnak a fajtája, tónak a típusa, botnak az érzékenysége, az úszó formája-kialakítása-súlya... majdnem, hogy lehetetlenség belelátni a legtöbb horgász fejébe, főleg ha egy idős, tapasztalt rókáról van szó.


Ha van kedvenc boltja érdemes oda vásárolni az utalványt.


(Tapasztalatom szerint, egy nagypapa szereti megosztani a horgászat csendjét azzal akivel jól érzi magát. Valószínűleg örülne annak is, ha az alapokat megmutathatná neked. De ez nagyon szubjektív, te is mered őt, nem mindenki Matulabácsi)


Isten éltesse a nagypapádat.

2023. júl. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező! Az utolsó mondatokat olvasd el, ha a többit nem is..jó sokat írtam most látom ..bocs)

Ha egy horgász- ismétlem horgász[!] 10 percet beszélgetne nagypapáddal vízparton, ezer tippet tudna neked adni a kérdésedre. Rengeteg információt le lehet szűrni ennyi idő alatt is látva a felszerelést, módszert, szereléket. Köszönés után pár perc beszélgetés, kérdések , válaszok rengeteg dolgot elárulnak.


Értem hogy laikus vagy, nincs is ezzel gond. De ennyire kevés kiegészítő információval amit írsz csak a megszokott sablonválaszt fogod kapni (utalvány, aminek annyira megörültél) :).


Biztos vagyok benne, hogy van/vannak horgász cimborái, ismerősei. Miért nem beszélsz velük?

Ha te nem is tudsz semmit a horgászatról, ők ismerik őt mint horgászt(!) rögtön odasúgják a füledbe a tuti tippet, és még lehet kreatív is lesz.


Horgászat kategóriában rengeteg a hasonló kérdés.

"Milyen horgászcuccnak örülne" ? És életkor, férfi vagy nő ,illetve valami minimális részinfó.

Általában a favorit a vásárlási vagy ajándék utalvány.:)

Ami tényleg hasznos,:) mert a horgász megkapja szülinapjára, elkölti a horgászboltban aztán annyi. Ennyi erővel készíthetsz neki egy szép horgászos borítékot aztán beleteszed az összeget, felköszöntöd, puszi ugyanaz mint az a szelvény.


Nagypapi-- unoka kötődés erős szokott lenni. Biztosan közelálltok egymáshoz.

Legyél már kicsit "csalafinta".:) Ülj le mellé , vagy hívd fel és beszélgessetek. Kérdezgesd trükkösen az élményeiről, sztorikról, játszd él az érdekében a tényleg laikus butát.:) Hátha elmond néhány jó történetet, valamilyen helyszínről, nagy fogásról, vicces dologról.


És közben nagyon figyelj a horgásztárgyakra amiket esetleg említ. Ahogy írod is nem most kezdte a "pecát". Talán megemlít egy régi kedvenc orsót, úszót, elhagyott horgászdolgot, amihez kötődött. Sok régi cucc most is beszerezhető , ami lehet jobban megdobogtatja a szívét, mint a legmodernebb nyeletőfékes.


Régi dolgok nem a hatékonyságuk , hanem a bennük rejlő élmény, emlék miatt százszor többet jelenthetnek számára.

Konkrét dolgot , hogy mit vegyél nem írtam, mert nem vagyok látnok.

De ha tényleg örömet akarsz neki szerezni, lehet hasznosnak találod amit leírtam, majd eldöntöd:)


!!!!! Mindenesetre szerintem ne egy papírfecnivel intézd él a dolgot amire rá van firkálva egy összeg mert az tényleg csak annyit ér......!!

Tudod van egy örök igazság.. soha nem lehet tudni, kinek melyik lesz az utolsó ajándék..

Jó egészséget nagypapádnak, és még sokáig görbüljön a horgászbot.

2023. júl. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!