Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Csak én tapasztaltam, hogy a...

Csak én tapasztaltam, hogy a magyar hobbisport közösségek nagyon kirekesztőek?

Figyelt kérdés

Külföldről jöttem haza, nem akarom mondani milyen sportot űzök. Odakint nehezen ment a nyelv, alig vártam, hogy a "sajátjaim" között lehessek, csatlakoztam a kedvenc sportom csoportjaihoz, csoportos beszélgetéseihez, azonnal kikezdtek és kb 1 hét után ki is tiltottak arra hivatkozva, hogy "nem illek oda" meg túl sokat írok, meg "rászervezek másokra"

Ha nem csak a csoportot vesszük megismertem egy sportoló lányt egy társkereső oldalon annak is leírtam a kinti élményeimet, alig vártam, hogy találkozzak vele és elmenjünk együtt és ő is eltünedezett.


Gyakorlatilag senki sem tudta elmondani konkrétan mi a baja, csak tapostak ütöttek vágtak mint a szobába berepülő legyet. Én meg csak állok és nézek, hogy mi a franc van. 80%-uknál tapasztaltabb voltam, tiszta, jó történettel érdekes életúttal, elegáns sportos és kikezdhetetlen megjelenéssel, stílussal. Persze erre például azt kaptam, hogy "arrogáns vagyok"


Én nem értem, igazából egy ponton eljutott az egész oda, hogy majdnem elsírtam magam. Hogy miért csinálják ezt velem. Most sem értem, és van bennem egy ilyen félelemérzés szerű érzés mintha valami rosszat tettem volna és nem is merem már ezek után erőltetni vagy megvédeni magam mert a végén ez még tovább fajul. Szóval kénytelen vagyok sajnos elfogadni, hogy ezek ilyenek és továbblépni.


Elengedni a kedvenc sportjaim (közösségeit legalábbis) hazai pályán és szólóban csinálni tovább. Egyébként olyasmiről beszélek mint pl az evezés. Terepfutás.


2023. júl. 16. 12:10
A kérdező szavazást indított:
igen, gyakori
nem, veled lehet a baj
8 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:

Ami marad az a fizetős programok, mert ott biztosan nem kötnek belém, ha pl befizetek egy vizitúrát, akkor kész, pont. Be van fizetve, mehetek.

De a kis önszerveződő csoportokból közösségekből pár hét alatt kiutáltak a konkrét semmi miatt.

2023. júl. 16. 12:12
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Elegáns, sportos, kikezdhetetlen megjelenés és stílus meg egyebek, mi? Talán ha visszább vennél az arcodból többre mennél.
2023. júl. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki szembe megy a forgalommal csak te nem?

Leírod, hogy az volt a bajuk, hogy állandóan írogattál meg rászerveztél más programokra, aztán meg azt írod, hogy senki nem tudta elmondani konkrétan mi a baja?

Szinte mindenkinél tapasztaltabb, érdekes életúttal, elegáns sportos és kikezdhetetlen megjelenéssel, stílussal? Ezt gondolod magadról aztán meg csodálkozol ha arrogánsnak tartanak?

Talán próbálj alkalmazkodni, beilleszkedni és ne kitűnni, fontoskodni, pláne ha újoncként mész egy régi, összeszokott társaságba. Ne akard magadat jobbnak, okosabbnak beállítani még akkor se ha te azt gondolod, hogy jobb és okosabb vagy mint a többség. Ne akarj új tagként a középpontba kerülni, hanem igyekezz alkalmazkodni a többséghez, csatlakozz a megszervezett programokhoz és ne akarj külön programot ugyanakkor amikor mások szerveznek.

Hallgass másokra és ne kritizáld őket, figyelj oda mit mondanak rólad, mi a bajuk és igyekezz megváltozni ha abban a társaságban akarsz maradni. Nem a társaságnak kell hozzád alkalmazkodnia. Ha egyszer leírod, hogy mi a bajuk veled, akkor miért nem változtatsz a viselkedéseden? Ha azt mondják, hogy sokat írsz, akkor miért nem írsz kevesebbet? Ha azt mondják, hogy rászervezel másokra, akkor miért nem hagyod abba? Ha azt mondják, hogy arrogáns vagy akkor miért nem fogod vissza magad?

2023. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

6 szavazat, hogy nem, meg közben két komment, hogy így meg úgy állítsak magamon. Lehet a legnagyobb jóindulattal kaptam ezeket a válaszokat, de ez is nagyon is azt bizonyítja, hogy nem illek be ebbe a közegbe.


Én úgy látom kívülről szemlélve, hogy az emberekkel van a baj. Ők úgy látják velem. Nem illek bele, nem itt van a helyem. Ennyi.

2023. júl. 16. 14:35
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Nincs mese, meg kell keresned a hozzád hasonlóan tökéletes emberek társaságát. Sok sikert!
2023. júl. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vannak kirekesztő csoportok, klubok mindenféle sportágban, és vannak zártabb meg nyitottabb közösségek, ahogy sokféle ember van, sokféle közösség is.


De ez alapján inkább a te hozzáállásoddal lehet gond:


"80%-uknál tapasztaltabb voltam, tiszta, jó történettel érdekes életúttal, elegáns sportos és kikezdhetetlen megjelenéssel, stílussal. Persze erre például azt kaptam, hogy "arrogáns vagyok""


Ez alapján joggal gondolhattak arrogánsnak, egyrészt az öndícséret büdös, és ha nem is mondtad, az hogy itt csak simán leírtas, pedig ha érzékelnéd a problémát, akkor minimum kerülöd itt is ezt, másrészt egy hobbi, sport iránt az embernek jó esetben van egy fajta alázata. Nincs olyan, hogy te tapasztwlt vagy és akkor mindig mindenkinél jobban tudod, mindig van hová fejlődni, újat tanulni, miközben annak is megadjuk a tiszteletet, aki kevésbé tapasztalt, és nem viselkedünk vele lekezelően. Ennek alapnak kellene lennie.

2023. júl. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!