Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 170-es pulzus kocogáskor...

170-es pulzus kocogáskor normális?

Figyelt kérdés

Idén nyáron kezdtem el futni, vagyis inkább csak kocogni, mellette nem nagyon mozgok mást, néha sétálok vagy nagy ritkán úszok (utóbbit is nyáron kezdtem).

Eddig kb 15 alkalommal voltam, fokozatosan emeltem az időtartamot és még most is időnként sétálok közben 1-2 percet, nem azért mert nem bírnám, hanem nehogy hirtelen túl sok legyen.

Legutóbb 5 km-t 7:00-8:00-as ezrekkel futottam, a pulzusom nem ment 170 alá, kivétel amikor belesétáltam. Ez normális?

Nincs rajtam túlsúly szerintem, 166 cm és 61 kg vagyok.



2023. szept. 12. 15:52
 1/6 anonim válasza:
A maximális pulzus kb. 220-életkor. Ennek az értéknek a 60-80%-a között érdemes tartani a pulzust futáskor. Tehát ha 20 éves vagy akkor kb 120-160 között. Ha mindig túl magasra megy a pulzusod akkor érdmes csökkenteni az intenzitást és még fokozatosabban emelni az időtartalmat, és főleg az intenzitást.
2023. szept. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Semmiképp se egészséges.

Ráadásul nem tudni, mi a maxod, az enyém pl 183 (a csodaképlettel 190 lenne), ahhoz kb a sírba tenném magam a 170 felettivel.



Egyfelől lehet, hogy rád is a meleg hat így.



Másfelől én lehet, hogy azt javasolnám, hogy eleinte ússz heti 4-szer (NE kitett fejes mellet), vagy vegyél otthonra steppert, vagy járj bicajjal munkába/suliba, vagy edzőteremben elliptikus trénerezz, járj túrázni és mellette edzőteremben sétálj emelkedőn.


Olyan mozgásformákat válassz, amikkel 110-150 lesz a pulzusod (most őszintén ezt hasraüésre írtam), de egy futóedző a max pulzusos százalékos zónák közepét mondta mankónak.


Ha picit erősödött az állóképességed, szíved, tüdőd, én csak akkor kezdenék futni (illetve én így is tettem).


Ha 7 p/km felett vagy átlagban, akkor nem sietsz, gratu. De majd pulzusra odafigyelve lesz ez 8-9 is az elején.


Nekem pl 1,5 év futással tegnap pl momentán 7:30 volt a teljes etapra, mert figyeltem a pulzusra. Pedig 2 db 1 órán belüli 10 km is van mögöttem.

2023. szept. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Honnan lehet egyébként megtudni, hogy ténylegesen mennyi a max pulzusom? (27 éves nő vagyok amúgy)

2023. szept. 13. 22:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Elméletileg egy versenyen egyre gyorsabban futva, a végén a sprint kiadja.

Meg nekem az a tippem, hogy arra lehet következtetni, hogy az átlagnál több vagy kevesebb, hogy mondjuk kifulladva mennyire megy fel.


Egyelőre használd a 220-életkor képletet.

2023. szept. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Úszásnak a hátúszás megfelelő? Más mondjuk nem is megy..:)
2023. szept. 14. 14:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem viszi fel a pulzusomat meg túl laza nekem.

De nagyon egészséges úszásnem!! :)

Javaslom amúgy megtanulni a gyorsot, sokkal haladósabb a többinél.

2023. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!