Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 20 évesen még nem késő visszat...

20 évesen még nem késő visszatérni teniszezni(Talán még valami kisebb eredményt is elérni)?

Figyelt kérdés
4 évig teniszeztem régebben. Abbahagytam, mert minden ismerősöm otthagyta és akkoriban "féltem" egyedül csinálni bármit is. Versenyre is akartak küldeni, de nem voltam biztos magamban. Ezeket már az élet során sikerült leküzdenem.

2023. szept. 14. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Hobbi szinten soha nem késő semmi, pláne 20 évesen, amikor még majdnem gyerek vagy. Verseny szinten jó eséllyel nyilván nem te leszel a következő wimbledoni sztár, de ki tudja, talán még valamilyen bajnokságokon is elérhetsz majd tök jó helyezéseket. Ha játszol anyira jól, hogy az egyesületed kvalifikáljon téged, akkor bármi megtörténhet.
2023. szept. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
71%

Se amatőr, de főleg nem MTSZ versenyeken nem lesz soha eredményed, ez a realitás, ehhez már idős vagy. Persze megtanulhatsz teniszezni, amikor abbahagytam én is azt gondoltam, hogy de jó, hogy egy lakás árát beleöltük, minden szabadidőmmel, meg minden versennyel minden hétvégén, de végül egyáltalán nem tudom hasznát venni, olyan kevesen tudnak teniszezni, ráadásul értelmesen. Szóval el lehet költeni havi több tízezer, de inkább több százezer forintot éveken át minden hónapban (utóbbi összegben gondolkodj, ha tényleg versenyezni akarnál), de semmi értelme, mert ezzel max pár év múlva olyan helyeken nyersz bajnokságot, ahol az alkesz pályagondnok is elindul. Ezzel nem akarlak bántani, ez az igazság. Ráadásul ha véletlenül találkozol is valakivel aki tud teniszezni, valamelyikőtök jóval rosszabb lesz, mint a másik, így az egyik számára teljes kínszenvedés lesz az az egy óra, ami amúgy három, mert el kell jutni a teniszpályához meg haza. MTSZ versenyen meg azért nem fogsz sose eredményes lenni, mert felnőttben ott már kb csak azok játszanak, akik el tudnak bohóckodni nemzetköziben is, de a nemzetközi szinten megélni nem tudnak. Így puszta hobbiból, vagy mazochizmusból még eljárnak hétvégente ezekre a fantasztikus helyekre, mint az ETC, vagy a gyökér utcai borzalom, és várnak reggel héttől, este nyolcig, egy kriminálisan nagyképű, magamutogató, beképzelt és tiszteletlen társaságban, hogy aztán kiderüljön, végül csak másnap lesz a meccse, mert mindkét nem, minden korosztálya versenyzik, egyéniben és párosban is, azon a 3 pályán ami fölött van sátor, így 8 órás csúszások vannak. De legalább a büfében költötted a pénzedet. Elmenni kajálni nem tudsz, hiszen ha 15 percet késel, diszkvalifikálnak. Aztán ki tudja mikor kerülsz sorra. Jó, ma már azért lehet rendelni, az én időmben ez még nem nagyon volt létező fogalom. Persze változni biztos nem változott semmi, hiszen egy pusztulat az egész magyar tenisz, az edzőktől, a játékosokon át, a szövetségig. Hányás bagázs, és ennél rosszabb brigáddal csak golfklubokban/versenyeken találkoztam.



Szóval azt a sok százezret, amit havi szinten erre ráköltenél, tedd szépen félre, 3 havi DKJbe, és gyűjtögesd, a tíz százalékát, tehát a kérdésben feltett álmok megvalósításához szükséges összeg töredékét, pedig költsd el a helyi birkózó / judo / ökölvívó szakosztály edzésein, vagy mind a hármon egyszerre. Itt jó társasággal, értelmes tevékenységet fogsz űzni, és legalább jól megedz, megemberesít, jó önvédelemre, tehát lehet hasznos, real life funkciója. Melyiket tartod valószínűbbnek ha haverokkal elmész nyaralni a tengerpartra? Hogy birkóztok meg dobáljátok egymást a vízparton, vagy hogy viszitek a teniszcuccot, ütőket, elpazaroltok az odaútra 1 2 órát, és 1 órát üttök, valószínűleg elég gyenge szinten, amiért elkérnek legalább 50 eurót ...


Ui, brazil jiu jitsu vagy mma se rossz választás.


Írj privátot, ha van még kérdésed a magyar tenisz világáról, vagy akár segítség kell valami másféle dolog kiválasztásában, olyasmikben amiket említettem


Egy volt teniszversenyző/ rövid ideig edző és hobbigolfos, ha már ez is említve volt.

2023. szept. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!