Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futók! Mit gondoltok a mezitlá...

Futók! Mit gondoltok a mezitlábas vagy barefoot futócipőkről? Mennyiben más érzés ilyenben futni?

Figyelt kérdés
Linkekjetek, hogy nektek milyenek váltak be.

2023. okt. 4. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abszurdum az, hogy "mezitlábas cipő". Szoktam futni időnként mezitláb, és van kvázi mezitlábas cipőm is (nem hivatalosan az, de vékony talp és zero drop), de máshogy futok benne mezitláb, mert az egésznek csak az egyik fele a túltolt cipőktől eltérő lábtartás, illetve azokhoz kapcsolódó izmok használata, a másik fele, hogy mezitláb úgy igyekszel futni, hogy érkezéskor ne vagy alig surlódjon talpad a talajon, emiatt pedig máshogy lépsz mint ha egy vékony, de mégis védelmet nyújtó talp van a talpad alatt.
2023. okt. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Máshogy jársz benne mint a klasszikus cipőben. Pl nem vered oda a sarkad
2023. okt. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

zerodrop elősegíti h a midfoot strike-ot. heelstrike helyett.

vékony talp: jobban érzed a talajt, gazdagabb neural feedback.


régen sokat futottam ilyen cipőben, illetve konkrétan mezítláb.

már nem futok, de most olyan cipőt vennék ami zerodrop de azért van talpa. mivel alig van rajtam zsír, nincs párnázás sehol, talpnál sem, így muszáj vmi különben kikészítene.

2023. okt. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
33%
ezek a barefoot cipők anyagai: neopren, kevlár, gumival: ettől olyan lábszagod lesz, hogy nem lehet megmaradni vele egy lakásban! Kimosni se nagyon lehet, olyan büdös. Szóval szerintem nem jók, amúgy nem is védenek, viszont túlzottan elnyomják a tapintásod.
ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!