Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 53 évesen érdemes még elkezden...

53 évesen érdemes még elkezdeni rendszeresen sportolni? Ha igen, milyen mozgásformát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túlsúlyos, de szeretnék egészséges maradni, viszont még soha nem sportoltam.
2023. okt. 16. 21:03
 1/5 anonim válasza:
100%
Persze. Kezd laza sétával és fokozatosan emeld a tempót és a távot. futás jó alap minden sporthoz. És vegyél egy pulzusmerő órát (huawei band 8 vagy hasonló teljesen jó erre a célra) hogy ne terheld túl magad. 220-53= 167 max pulzus amivel terhelheted a szíved pl. futás közben. Erre érdemes figyelni és az ízületekre, ezért kell a fokozatosság.
2023. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Táncolhatsz is, az is megmozgat.
2023. okt. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy szobabringát és azon tekerj, közben meg nézd a kedvenc műsoraid, én is így csinálom.

A sérülés veszélye nulla, nem terheled magad agyon.

Ennek ellenére ugyan olyan egészséges, mint bármelyik sport.

Ha van lehetőséged, menj még el úszni.

2023. okt. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Séta, gerinctorna, saját testsúlyos edzés alapjai
2023. okt. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hatha jóga lenne a legjobb. Vannak egészen kezdő csoportok. Nagyon jó eredményeket lehet vele elérni, ha egészség a cél.
2023. okt. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!