Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mai állapot szerint 102 kilós...

Mai állapot szerint 102 kilós kövér vagyok. Évek óta nem sportoltam semmit. Ha elkezdek szobabiciklizni, napi 20 perc elegendő?

Figyelt kérdés

Később fokozatosan szeretném eléreni azt, hogy 60 percet birjak biciklizni. Ez most még nem megy. Szükséges mellé valamiféle más mozgás is? pl. felülések, guggolások, ilyesmikre gondoltam.

És hány kilóra fogyjak le, hogy elkezdhessek kinnt a szabadban futni? Régebben 5-6 évvel ezelőtt 5 km-es futóversenyeken indultam.

Temészetesen diétázom is.


2009. jan. 2. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:

20 perc nem eleg, nyilvan ezt te is tudod, hiszen azert kerdezed itt meg. De most nem birsz tobbet csinalni. Ezt a 20 percet mindennap csinald meg, esetleg tekerhetsz ketszer 20 percet is. Egy-egy ora kulonbseggel.

Delutan, es este is megegyszer. Aztan fokozatosan noveld az idot.

Azt majd ugyis erzed, hogy mikor fogsz tudni futni, szerintem ha komolyan csinalod a biciklit, mindennap, es a kajara is odafigyelsz, 1 honap mulva mehetsz futni. Azt is ugyis csak minimalissal fogod kezdeni, de majd noveled hetente a mennyiseget.

2009. jan. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

A futast en nem ajanlanam mert mar egy 80 kilos embernel is hatalmas terhelest kap a terd, ami nem hasznos.

A bicaj teljesen jo.

Figyelj oda a kajalasra, 3 orankent keveset, keves szenhidratot sok feherjet, es sikerulni fog!

(Tigi)

2009. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
89%
Nem elég, de azt megcsinálhatod, hogy napi 3x 20 percet csinálsz 10 perces szünetekkel, és közben ihatsz vizet. Tudom, nehéz ilyen túlsúlyról, úgyhogy tényleg fokozatosan kell, de ha ezt meg tudod csinálni, ahogy itt írtam, az máris hatékonyabb. Sok sikert, menni fog!
2009. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

A szobabicikli szerintem pótcselekvés.

Súlyzók, sok fehérje kevés szénhidrát.

A súlyzós edzésben az a jó, hogy a változtatható súlyokkal és szériákkal mindig az erőnlétednek, teljesítő képességednek megfelelő maximális terhelést tudsz adni a testednek. A különböző gyakorlatokkal az egész testet meg lehet dolgozni. Egy cserélető tárcsás súlyzókészlet és egy jó edzésprogram kell hozzá.

Egy dolgot sajnos tudomásul kell venni. Ha éveken keresztül elhanyagoltad az egészséged, a folyamat visszafordítása is hosszú időt vesz igénybe. Persze lehet szedni mindenféle kapszulát meg tablettát - szerintem méreg mindegyik - de ahogy természetes úton híztál meg természetes úton is kell lefogyni.

2009. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szio

nem irod a nemed.

elsosorban menj el diatetikushoz. a szobabicikli teljesen jo, inkabb sokaig csinald, mint gyorsan, napi 20 perc jo, hogy rendszerességre szokj, en napi 20 perces tornadvdt csinalok mellette, ami bemelegitessel, es nyujtassal egyutt igy megvan az egy óra, ami jo. (nem egyszerre csinalom a biciklit, inkabb azt tv nezes kozben, van, amikor lejar a biciklin a program, de még tekerek, mert lusta vagyok leszallni :))) meg van, amikor olvasok kozben.

uszast nem mondtad, azt akkor csinald, ha nagy az akaraterod, mert en uszas utan két vizilovat is fel tudnek falni :D

amugy kocogni, gyalogolni siman kocoghatsz, de ne fuss, arra figyelj, mert tonkrevagja a gerinced meg a labad!

(azt mondjak az a legjobb zsiregeto ha a pulzusod 130-140 kozott van, az en bicajomon van ilyen, gyaloglasnal ra kell sajnos erezni, bar en inkabb setalni szoktam (8 km 2,5 ora alatt, hat nem sietem el :))

viszont a diatetikus mellett latogass meg egy endokrinologust is, o foglalkozik a hormonokkal, meg pajzsmiriggyel, meg ilyesmivel, lehet, hogy regen nem volt semmi bajod, de a zsirparnak alattomosak.

amugy a lenyeg a rendszeresseg.

aztan ugy kb 80-85 kilósan nyugodtan menj el valami tanfolyamra, en pl a hastancot valasztottam ki, de neked tetszo kuzdosport, turazas (majd kesobb, nem ebben az idoben), is jó lesz, marcsak azert is, mert par honap utan az onbizalmad is meg fogja hozni!!

2009. jan. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

A súlyzós edzést nem nagyon merem bevállalni, mert az orvosom szerint nem csinálhatnám. Magas a vérnyomásom és nem ajánlja.

Endokrinológus megnézett. Hormonok rendben. Illetve a progeszteronnal van egy kis probléma, de azt is lehet orvosolni és csak akkor lesz jelentős, ha majd teherbe akarok esni.

Dietetikushoz járok és van egy szuper étrendem is már, amit csinálok is pár hete.

Csak a mozgással állok hadilábon. Van hogy másfél-két órát is elülök a gép előtt és közben tudom, hogy most tornázni kellene, de mégsem szánom rá magam.

Egy kövér lusta disznó vagyok.

Ja. És nő és 34 éves.

Egyénbként a hastánc az tetszik és szivesen is csinálnám. Csak most még a háj alól nem látszik ki a hasam, igy nem igazán van benne élvezet. Mármint a néző számára.

2009. jan. 2. 23:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Te a legjobb uton haladsz a siker fele!

Az egyik fele mar megvan (kaja)

Rakd hozza meg a sportot es minden jo lesz, szep eredmenyek allnak meg elotted!

(Tigi)

2009. jan. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

szia,a hastáncos vagyok.

nem tudom pesti vagy e, illetve melyik stilus tetszene, ha kuldesz privit, akkor megadom, en hova jarok. tobb csoportba is jarok/tam, volt olyan csoport, ahol a husik voltak tulsulyban.

vannak olyan mozdulatok, kombinaciok, ahol igenis jo, ha van háj, és rezeg, és persze van, ahol nem jon ki jól :D

volt olyan kedves ismerosom, aki elég vékony (masik veglet, deszka, ha lehet csunyan fogalmazni), szegeny abbahagyta, mert nem volt csípője, amit kilökhetett volna. bezzeg mi :D

en törzsit tancolok, ott nincs "kirakva" minden, de ez nem jelenti azt, hogy nem érzéki a mozgás. (csak nem a kivillanó husin meg a rázott mellen van a hangsúly).

és tényleg pár hónap mulva, amikor belenezel a tukorbe, és meglatod a mozdulatot, es felmerul, hogy hu, ez en voltam, ez tok szexi :D akkor az sokat lendít. engem megtanitott banni a testemmel, ami sokat szamit, sok atlagos, sőt csinos testalkatu no nem tud szepen mozogni, szóval ez nem alkatfuggő :)

meg heti 2x1-1,5 óra mozgás, nem mellesleg.

2009. jan. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Sajnos nem pesten lakom. De itt is biztos van ilyesmi. Majd utánnanézek.
2009. jan. 3. 03:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!