Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy fogadjam el, hogy egy...

Hogy fogadjam el, hogy egy kontúzió miatt hetekig (talán hónapokig) nem sportolhatok?

Figyelt kérdés
Maga a sérülés és annak a részletei lényegtelenek, mert inkább lelki oldalról érdekelne a dolog. Hogy lehet elfogadni, hogy akinek a mindene és mindennapjai a sport, rákényszerül arra, hogy csak pihenjen és semmit ne csináljon? :(

2023. okt. 25. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Versenysportoló vagy? Ha nem, akkor hobbistaként nem szabad, hogy ennyire megviseljen pár hét/hónap kihagyás, pláne ha sérülés áll a háttérben. Egyébként meg nyugodtan keress fel egy pszichológust (akár célzottan sportpszichológust).
2023. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pedig sajnos nagyon megvisel. Nem vagyok versenysportoló.

Köszönöm a választ.

2023. okt. 25. 13:24
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Mit sportoltal?

Mi bajod lett pontosan?


Lehet,h tudunk skamlanina maradek ep testreszeid szsmara egy masik sportot…

😂😎😁

Vedd lazabban.

2023. okt. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

Hát én se tudnám lazán venni, mert végre pl eléri az ember, hogy nem zihál a lépcsőn vagy nem olyan görbe a háta, ezt mind elveszíti és az adott sportját is kezdheti elölről.



Nem tudsz mást sportolni addig?

2023. okt. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

"eléri az ember, hogy nem zihál a lépcsőn vagy nem olyan görbe a háta, ezt mind elveszíti"

Nem igazán vagy képben. Pár hét kihagyás után senkinek nem csökken vissza az állóképessége, a tüdőkapacitása, a VO2 maximuma drasztikusan, a hátad sem görbül be pár hét alatt (ezt eleve nem is értem), úgyhogy ne aggódjon a kedves kérdező.

2023. okt. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

5


Hát de.

Nálam egy-két hetek alatt volt visszaesés.

De futós cikkekben írják is.


Arról nem is beszélve, hogy lélekben visszaállni a rendszeres sportra....

2023. okt. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

"Nálam egy-két hetek alatt volt visszaesés"

Ha te pár hét kihagyás után már zihálsz a lépcsőn, és görbe a hátad, akkor neked valójában soha nem is volt igazi állóképességed, és soha nem is volt normális hátad. Sajnálom.

"futós cikkekben írják is"

Ez aztán szakmai hivatkozás.

2023. okt. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

Egyébként kérdező, pl futásnál 2 hét kihagyással is rengeteg edzettséget veszítesz, és a heti mennyiség felénél folytatod.

3 hét kihagyással elölről kezded. Nemcsak akkor, ha 30-asként kezdted a rendszeres sportot 2 éve, hanem. Mindenképp. Teljesen elölről.

Ha az aerob extenzív zónádhoz tartozott már egy 6:30-as tempó, kezded elölről 8 perces tempókkal.



Nem tudsz sétálni és abba emelkedőket iktatni, vagy ha a vállad tört el, akkor a lábadat edzeni, ha a lábad tört el, akkor a felső testedet edzeni? Vagy úszni, valami?

2023. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Fél év után tértem vissza a versenysportba. A kényszerű semmittevés lelkileg ugyan megviselt, de túléltem. Fél év kihagyás után fokozatosan visszatértem a versenysportba, két-három hónapon belül ugyanazt a szintet képes voltam hozni mint a sérülésem előtt.

Az izmok nem felejtenek.

2023. okt. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát az izmok leépülnek és építheted őket vissza.


Nyilván full más egy olyan szervezet, amelyikkel gyerekkor óta sportolnak és egy, amivel 1 éve kezdtek, középkorúként.



Nekem konkrét tapasztalatom azon túl, amit bármely futóedző elmond, amit leír pl a Legyél önmagad futóedzője c könyv, hogy közel 2 év rendszeres sport után elkezdtem futni, majd lett egy futóedzőm, aki csak futni engedett, a futás meg heti kb 3 órányi mozgás volt.

3/4 év alatt elértem nála, hogy a max pulzus kb 80%-án tudtam 6:50 p/km körül futni és 2:15:00-n belüli félmaraton, 1 órán belüli 10 km.

A pulzusalapú edzés elkezdésekor ez 8 p/km volt.


Erre volt egy foghúzás, visszatértem, izomhúzódás, visszatértem, vírusos felsőlégúti.


Más edzővel, illetve egy ideje egyedül újabb 3/4 év alatt kezdek ismét ott tartani, hogy a max pulzus 80%-a jobb napokon 6:50 és volt egy, a tavalyihoz hasonló 10 km-es versenyem.



A 3-szor kb 1 hét kihagyás alatt jelentősen növekedett a nyugalmi pulzusom is.


Az első edzőm előtt eljutottam addig, hogy zihálás nélkül lépcsőzzek (ez már gimiben se ment), jelenleg ismét zihálok, sziát nem tudok mondani, annyira.

2023. okt. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!