Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hobbifutók! Akinek Achillesz-g...

Hobbifutók! Akinek Achillesz-gyulladása volt, végül mennyit hagyott ki a futásban és mit sportolhatott egyebet közben (elvileg úszni, ellipszisezni szabad?)?

Figyelt kérdés

Egy ideje fennáll nálam, de nem tudtam, hogy ez az, mert NEM az achilleszem fáj. Kipipálgattam, hogy sípcsont oké, nem fáj, térd nem fáj, achillesz nem fáj, nem futási sérülés (nem is futáskor vannak tünetek, sőt az esetek 3/4-ében futás közben tünetmentes is).

Viszont nemsokára új edzővel akarok kezdeni, és tiszta lappal indulni 2023-ban, emellett sok lesz a futóesemény. Így utánajártam ennek a fájdalomnak, hogy mi is ez pontosan és mégiscsak az achillesz lesz. Igen, megyek majd orvoshoz, de magánban is idő...


Enyhe, a hosszabb pihentetés után a sarok nyújtására, hajlítására jelentkezhet egy 10-es skálán 3-4-es fájdalom, például ha lépcsőn lefelé megrúgom a lépcsőfokot és behajlítódik a sarkam. De ha bejáratódik, akkor egy ideig teljesen tünetmentes a hajlítás, nyújtás is.

Amikor kezdődött, két-három hétig sokkal rosszabb volt, aztán javult, most stagnál.


Nincs duzzanat, nincs melegség, nincs pirosság, sétára abszolút tünetmentes.


Azt írja több cikk is, hogy 1 hét kihagyás a futásban elegendő lehet és addig is szabad elliptikus trénerezni, úszni például.


Ez ilyen gyorsan tünetmentesül?


Gyógytornászt is fogok keresni, már csak azért is, mert ez 100%, hogy visszajön!

Ha rossz mozdulatom van vagy egyéb, visszajön.

Nektek gyógytornásszal mik a tapasztalataitok?


2022. nov. 10. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:

akkor hol fáj, ha nem az achillesed?


én amúgy anno 3 hónapot hagytam ki achilles gyulladással, az első pár hét volt rosszabb, utana két hónapig stagnált. Végül azért kezdtem újra futni mert már untam hogy nem javul, akkor mindegy, és furcsa módon a futás gyógyította meg, újrakezdés után pár héten belül rendbejött.

2022. nov. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A sarkam fáj, vagyis 99,9999%-ban érzem csak.

Furcsa, de időközben olvastam már máshol is, hogy a futástól jött helyre az emberkének.


Gyógytornászhoz már van időpontom, mert abban az egyben biztos vagyok, hogy amíg a kiváltó ok nincs megszűntetve, visszajön vagy el se múlik.

2022. nov. 13. 12:31
 3/3 anonim ***** válasza:
nekem amúgy megoldódott bármilyen specifikus gyógytorna vagy kutatás nélkül, csak többet erősítettem
2022. nov. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!