Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mire edzek ha fel szeretnék...

Mire edzek ha fel szeretnék készülni egy ácsorgós gyári melóra?

Figyelt kérdés

Ha egy munka fizikailag megterhelő vagy sokat kell mozogni az engem egyáltalán nem zavar. Viszont ha olyan a meló, hogy egész idő alatt egy helyben kell ácsorogni számomra az a legrosszabb. Már pár óra után fájdalmat érzek a térdeimben. De tipikusan ilyen gyári szalagmunkák meg társaik ilyenek.

Milyen konkrét gyakorlatokat tudtok, amik segítenek megedződni ha véletlenül úgy adódik, hogy ácsorgós munkát kapok? Hogyan készüljek fel rá?



2023. nov. 1. 01:16
 1/8 anonim válasza:
55%
Cigi kàvé
2023. nov. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szabadidődben jóga, zene, és valami mentális tevékenység. Ez lehet pl. olvasás, tanulás, pl. nyelvtanulás, hangszeren való játék.
2023. nov. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Plusz még azt vettem észre, hogyha az irodai munka után fejenállok, kitisztul a fejem, és végre el tudok aludni. Tudom hogy ez nem fizikai munka, de pl a gyári melóban is ugyanúgy elfárad az ember szellemileg is. Az irodai munka is hasonlóan dögunalmas, csak éppen ülni kell. Ezt csinálom: nyomtatok, nyomtatok és nyomtatok.
2023. nov. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igazából itt a térdeimet terheli meg a folyamatos ácsorgás egy helyben, illetve a forgómat is. Ez a szalagmunkáknal van.


Amikor nehéz fizikai munkát csináltam mint pl az ablakbeszerelés, ahol nem ritkán 50-60 kiló ablakokat kellett emelgetni vagy tartani, az nem volt gond, azt szerettem. Mert két ablak beszerelése között nyugodtan le bírtam ülni egy kávéra. Vagy amikor raktárban pakoltam bútorokat az sem volt gond, mert ott mindig mozogtam és sosem a térdem ugyanazon részére ment a súly.


De amikor egy helyben kell állni, akkor hiába nem nehéz fizikailag, de órákig a lábam ugyanazon pontjára meg a terhelés. És ez zavar.

2023. nov. 1. 14:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, a munka törvénykönyve szerint akkor kötelesek lennének munka közti szüneteket biztosítani. Nekem a nyaki gerincem szokott fájni, irodakukac vagyok. Nekem néha fel kell állni, neked meg le kéne ülni, bizonyos időközönként. De a legjobb, ha más melót keresel. Nem is tudjuk igazán, hogy milyen sok lehetőségünk van. Talán a terpeszállás segít, hogy a súlyelosztás egyenletes legyen.
2023. nov. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A térdedet kellene valahogy megerősíteni, a youtubon ha beírod, hogy knee stregthening excercises, sok gyakorlat van. Így talán vmivel elviselhetőbb lesz.
2023. nov. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Itt is van, remélem segít valamit: [link]
2023. nov. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#5


Vannak szünetek nyilván, de a 8 óra alatt kiadnak két darab szünetet, attól még ugyanúgy órákig kell állni.

Nyilván sokkal jobban járnék ha valamilyen építőipari vagy egyéb fizikai munkát találnék. De sajnos 26 évesen ez nem könnyű, mert sok ilyen helyre több éves (vagy akár 10+) munkatapasztalatot kérnek. Az ilyen betanított futószalag munkáknál meg másnap már lehet kezdeni.


#6


Elkezdtem lábra edzeni. A Hack guggolóban pl tegnap 120 kilóval nyomtam le több szériát is. Mert szerintem minnél erősebbek a lábizmaim, annál kevesebb terhelés jut majd az ízületeimre.

2023. nov. 1. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!