Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen mozgásformát ajánlanáto...

Milyen mozgásformát ajánlanátok az alábbi tényezők és az adottságam alapján?

Figyelt kérdés

A húszas éveim második felében járok, és eddig nem különösebben éltem aktív életet. Soha nem sportoltam versenyszerűen, de gimi utolsó két évében elkezdtem edzeni, ami az egyetem első néhány évében folytattam, de már közel sem aktívan, sokszor több hónapos kihagyással.


A középiskolai tanulmányaim végén voltam a legjo formámban, bár akkor is sokkal többet kihozhattam volna magamból, de magamhoz képest sokat fejlődtem. Akkor a 190 centim mellé 82-84 kiló voltam. Egyetem alatt viszont 74-75 kilóra fogytam, megváltozott az életvitelem és sok stressz ért. A járvány óta nem voltam kondiban. Egy ideig saját testsúlyos edzéssel próbálkoztam, de csak néhány gyakorlatot váltogattam. Némi izmot sikerült felszednem, és jól is esett, de miután jöttek a záróvizsgák, majd kb. 1,5 éve elkezdtem dolgozni ezt is abbahagytam.


Most pedig nem tudom, hogy mit kezdjek magammal. Sokat ingázom, reggel 7:20 körül indulok otthonról és 19:15 körül érek haza, ha nem kell túlórázni és nem késnek a vonatok. Mire lepakolok és vacsorázom, addigra 19:45, és jellemzően hulla fáradt vagyok.


Este még jó lenne nyelvet tanulni, és a munkám is igényel némi tanulást és kutatást, hogy tudjak fejlődni.


Viszont jó lenne mozogni, mert érzem, hogy a szervezetem igényelné, az egész napos ülés sokat ki szokott belőlem venni.

Lehet a sok stressz és frusztráció levezetésében, és a szorongás oldásában is segítene.


Átmenetileg saját testsúlyos edzésre gondoltam, de ezúttal sokkal több féle gyakorlattal, mellette pedig nyújtásra. Viszont tanácstalan vagyok a gyakorlatokat illetően. Ezért szívesen fogadnék néhány javaslatot.


Arra is gondoltam, hogy elkezdek a fent írtak mellett futni, mert 3 perc sétára van a házunktól egy futópálya.


Komolyabb célom nincs a mizgással. Nem akarok látványos izomzatot, de annak örülnék, ha jobb formában lennék, és legalább elérném a 80 kilót. A hátizmomat is jó lenne fejleszteni. Elsődlegesen viszont egészségesebb szeretnék lenni.


A térdeim sajnos ropogni szoktak, és elég merev is vagyok.


Előre is köszönöm a javaslatokat.


Annyi lemaradt, hogy az ingázásból kb. 30-40 perc séta sulzokott lenni.



nov. 12. 14:12
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!