Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Ha edzek,...

Mit csináljak? Ha edzek, akkor másnap beteg leszek, és egy hétig az ágyban fekszem. Hogy tudnám elkerülni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 09:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ezzel én is így vagyok sajna, nagyon nehéz megtalálni egyolyan középutat, hogy sportoljak is de ne is dőljek ki egy hétre ...

na télen meg szinte semmit se tudok, mert csak egyszer menjek el futni, utána 2 hétig lázasan fexem pl

2010. okt. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

gratulálok, télen futni!

menjetek el kondiba, spinningeljetek, squasholjatok esetleg ússzatok!

nem a 0 fokokban kellene futni, mert persze, hogy lebetegedtek :D

2010. okt. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Télen egész nyugodtan lehet futni.Vagyis nem egészen futni, ilyenkor a könnyű kocogást helyezzük előtérbe.Csak hogy a téli időszak alatt se veszítsünk a teljesítményünkből.Ez főleg kezdő futóknál fontos.Normálisan fel kell öltözni, futás után a lehető leggyorsabban venni egy jó meleg fürdőt és száraz ruhát venni.Nincs is annál szebb mikor este hóesésben fut az ember.

De ezt olyanoknak hiába is mondom akik nem "futóbolondok". :)


Egy futó

2010. okt. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

második válaszoló,

Nyáron elég sok dolog közbe jött, és pár hónapig nem sportoltam. Kb. 3 hete gondoltam ideje ujra elkezdeni, és a meleg szobámba megcsináltam kb 6X30 fekvőt. Másnap beteg voltam. :(

2010. okt. 20. 10:30
 5/15 clint ***** válasza:
itt mindenki sportol de vitamint nem szed?????????
2010. okt. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a fenti futóbolondhoz. :) Én teljesen megértelek, imádom a téli esti futás varázsát.

Simán lehet futni mínuszokban is, ha fúj a szél, akkor is, méghozzá úgy, hogy szádon át veszed a levegőt! Semmi bajod sem lesz tőle. Csak arra kell elsősorban figyelned, hogy amint megállsz, rögtön fedett helyre menj. Ha kiizzadva abbahagyod a futást és keresztülfúj a szél, abból van csak baj. Amúgy alkalmazkodik a szervezeted, és bárki bármit mond, teljesen veszélytelen, évek óta csinálom, csak akkor betegedtem meg, amikor kiizzadva megálltam még hosszú időre odakint.

Kedves utolsó válaszoló, sportolok, és szedek vitamint. Úgy hívják, hogy kaja. Rendesen, változatosan kell táplálkozni, semmit szükségeset sem megtagadva magadtól, ahelyett, hogy vitamintablettákkal bombázod magad. Azzal csak lezúzod az immunrendszered. Nem, nem vagyok beszűkült vagy primitív, szűk látókörű vagy bármilyen, amit az ilyen megjegyzésre szoktak mondani. Belőlem a tapasztalat és a valódi szakártelem beszél, amit semmiféle áltudományos maszlaggal vagy komolytalan, tudományoskodó hivatkozással sem tudnak megdönteni.

2010. okt. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 luckyshadow válasza:

Csatlakozom clinthez:


a tested sok mindent kibír, de valamit valamiért! Ez a legfontosabb szabály.

A megerőltető mozgás és terhelés gyengíti az immunrendszert. Fontos a vitaminbevitel. Amit javaslok: Vitaminkúra, majd utána edzés, a vitaminkúráról le lehet egy idő után állni és csak az edzés napján többet szedni. Én kempótól kezdve több harcművészetet is kipróbáltam már de az edzés csak akkor tett be, ha nem pótoltam a szükséges vitaminokat, nyomelemeket...

Amit ajánlok: Edzés napján: 2 g c-vitamin (nem egyszerre, én 500mg-jával szedem, vagy vannak erre fejlesztett lassan lebomló c-k), +1 multivitamin, 500/250 mg cal-mag, antioxidáns: ACE vit, cink, szelén)


Edzés előtt egy órával étel, amit nem túl megterhető, edzés alatt gyorsan és közepes sebességgel bomló cukrok: 1 szőlőcukor egy falat karamellás csoki. folyadék, de figyelj, hogy az izzadás miatt felborult az elektrolitháztartásod! Izotóniás ital kellhet, ezt az edzés intenzitása dönti el!

Edzés végén levezetés, Nem mindig javaslom a zuhanyt, ha utána este a hideg utcán gyalogolsz, inkább törölközz meg, vegyél száraz ruhát siess haza, otthon zuhanyozz, mérsékelt táplálékkal étrendkiegészítők, aztán pihi.


Ha így is megborlusz, akkor sportorvos, szaksegítség, bla bla bla

2010. okt. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de szerintem tényleg felesleges, amit leírsz. Vegyünk egy kézenfekvő példát: A Shaolin szerzetesek hidd el, húszszor olyan keményen edzenek és ötször annyit edzenek, mint mi valaha is fogunk, és rizsen, gőzölt kenyéren és szóján élnek, ha pedig legyengülnek, gyógyteát isznak. Igen, ma is. Nem szednek semmiféle kivonatot. Kérlek titeket, gondolkozzatok már logikusan! Ha tényleg nem lehetne koncentrált kiegészítők nélkül bevinni a szükséges nyomelemeket és vitaminokat, e technológia előtt az egész, de tényleg az egész Föld népességének születésétől fogva hiánybetegségekkel kellett volna küszködnie! Így volt? Természetesen nem. Kérem nem idekeverni az alacsonyabb átlagéletkort vagy bármi hasonló, kézenfekvő dolgot, mindannyian tudjuk, hogy ennek semmi köze a jelen kérdéshez, és csak eltéríti a vita szakmaiságát. Ha mindenféle ételt eszel szükséges mennyiségben (gabonafélék, rizs, zöldség, gyümölcs, tejtermékek, hüvelyesek, tojás, hús... stb.), akkor teljesen felesleges, sőt, káros vitaminkészítményeket szedni. Elgyengül tőle az immunrendszered, mert elveszíti a természetes védekezőképességét. A magam példája is bizonyítékul szolgál: Amikor jött a nagy multivitamin-mánia, mi is megvettük őket, és én is szedni kezdtem. Előtte sosem voltam beteg, utána tényleg, őszintén mondom, feltűnően sokszor. Mivel ezt a "kísérletet" többször megismételtem, több személlyel is, és mindig ugyanaz lett az eredmény, egyértelmű, hogy az állításom helyes. Étkezz kiadósan és változatosan, a szervezeted terhelését fokozatosan növeld, és minden rendben lesz, szépen fejlődsz, és az egészséged is vele fejlődik, megerősödik a szervezeted!
2010. okt. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 clint ***** válasza:

a shaolin szerzetesek vegák, ami pedig bizonyítotott, hogy már emiatt is egészségesebb lehet egy ember, a másik friss levegőt szívnak, ahogy annak idején a multivitamin mánia előtt, nem egy füstös, szmogos nagyvárosban élnek, és ahogy leírtad rendesen táplálkoznak és egészségesen, a szója egyébként is tele van vitaminnal, meg más gyümölcsök, zöldségek.

Én egyébként pont a forditottja vagyok amit te mondasz, sportolóknak gyártott magas dózisu vitaminokat szedek, és sosem vagyok beteg, télen pl levittem a szemetet rövidujjuban és összetalálkoztam egy haverral, akivel másfél órát beszélgettünk. Ő nagykabátban volt mégis beteg lett és engem cseszegetett, hogy miattam, nekem semmi bajom nem lett. Ennyit ér egy nagydózisu c vitamin.

2010. okt. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint pusztán edzettebb a szervezeted. Ez az egyik. Másrészt az egy óriási tévedés, hogy bármivel egészségesebb lenne a vegetarianizmus. A vegák legnagyobb része csak megfosztja magát rengeteg szükséges tápanyagtól, a fennmaradó, igen kis rész pedig pont csak kompenzálni tudja azt, amit a hús nélkülözésével elveszít. Harmadrészt a nagy dózisú C-vitamin egy nagyon drága vizelet hozzávalója, egyébre nem mész vele. Tudom, hogy a szervezet csak nagyobb mennyiségben tudja jól fogadni, de ezzel együtt - mivel vízben oldódik - ugyanolyan könnyen távozik is, a szervezet úgysem tudja hosszú távon bent tartani. A Cetebe időszemcséi pedig szimpla reklámfogás.

A vitaminokról annyit kell tudni, hogy ha egy bizonyos határértéknél kevesebbet viszel be, akkor legyengülsz és hiánybetegség alakul ki, ha legalább annyit, mint a határérték, akkor nem. Viszont a határérték felett teljesen mindegy, mennyi vitamint nyomsz be, sem egészségesebb, sem erősebb nem leszel attól, hogy nagy dózisokkal bombázod magad, maximum egy extrém dózistól már elkezd elkényelmesedni az immunrendszered, és szintén legyengülsz. Az edzéssel tettél szert ellenállóbb szervezetre, a vitaminnak ehhez csak annyi köze van, hogy legyen meg a szükséges, a hittnél jóval alacsonyabb bevitel, ami megteremti az edzés előfeltételeit, és itt meg is áll a dolog.

2010. okt. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!