Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Légzéssel lentebb lehet vinni...

Légzéssel lentebb lehet vinni a pulzust?

Figyelt kérdés
Kardiózás közben után rosszul szoktam lenni. Amióta vettem egy órát, ami méri a pulzusomat rájöttem, hogy túl magasra megy fel. Kezdő vagyok, gondolom ezért, mert ahogy telik az idő, egyre kevésbé megy fel. No de a kérdés. Azt figyeltem meg, hogy újabban pl futásnál ha nagyon felmegy, akkor ahelyett, hogy lassítanék, elkezdek figyelni a légzésemre. Pontosabban azt csinálom, hogy nagyon nagy, mély levegőt veszek, orron be, szájon ki. Ezzel 10-15, de akár 20 ütés/perccel is lentebb tudom vinni a pulzusomat ugyanazzal a tempójú futással. Ez véletlen egybeesés/hülyeséget mér az óra, vagy ilyen nagy szerepe van a helyes légzésnek?
2023. nov. 18. 19:16
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Igen , ez ilyen. Túl intenzíven csinálod az edzést. Kezdőként vegyél vissza kicsit hogy a szervezet megszokja a terhelést.
2023. nov. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!