Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sokk kell ahhoz hogy a sakkban...

Sokk kell ahhoz hogy a sakkban elérjem az 1000 pontot?

Figyelt kérdés

Szeretnék élvezetes meccseket tolni, nem akarok én világbajnok lenni, csak szeretnék erősebb lenni mint eddig.

Jelenleg 389 pontom van a chess.com-on 89 meccsből 50 vereség 39 győzelem. Nem annyira izgat az arány, mert élvezem a játékot, szeretem hogy olyankor az agyam kikapcsol, ezek ellenére szeretnék feljebb jutni. Érdemes bemagolni a “kötelező” lépéseket?

Nekem egy ilyen atlag 900-1000 pont elég lenne



nov. 26. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem először ne annyira magolj (egy két megnyitásba bele lehet nézni de ne a nehezebbekbe) hanem nézd át a saját meccseidet és próbáld meg megtalálni a hibás lépéseket, elgondolkodni mi lett volna ott jobb lépés, mik a visszatérő hibák, stb.

Ha megy az angol akkor ajánlom a YouTube-on fent levő sakk tartalmat gyártó videósokat, én Gothamchess-t szoktam nézni leginkább, kezdőknek szerintem nagyon nagy segítség. Szerintem elérhető a 900-1000 pont egy kis befektetett idővel és energiával (és persze lelkesedéssel!)

nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mittudomen721 válasza:
Belinkelhetned nehany partidat
nov. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hogyan tudnám belinkelni? Chess.comon tolom. Hogy lehet?

Szívesen beteszem a közösbe amint tudom hogy hogy kell.

Köszönöm!

nov. 27. 20:36
 4/10 mittudomen721 válasza:
Huh a fenetudja. Talan ha a profilodat linkeled akkor meg lehet nezni
nov. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nézd meg ezt a játszmát: seroszan vs AverageIkeaEnjoyer - [link]
nov. 28. 19:39
 6/10 A kérdező kommentje:
Nézd meg ezt a játszmát: ditovinilo vs seroszan - [link]
nov. 28. 19:42
 7/10 mittudomen721 válasza:
Hat igy igen sok kell még az ezer ponthoz (: Ha van kedved tanuld a jatekot meg jatsz sokat... ha teheted akkor erosebbekkel mint ez a 4-500 koruli ertek. El fognak gyepalni de tanulsz sokat kozben.
nov. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálom. Jó lenne előre haladni. Csak nem érzem át még az egész lényegét.
nov. 28. 22:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Csináld az elméletet. Van a chess.comnak is és a lichessnek is tanfolyama elmélete gyakorlása. Az utóbbi ráadásul teljesen ingyenes app /oldal. Ezeket csináld, és nézz youtubereket. Vannak akiknek vannak videóik kezdőknek elméletről. Gothamnek pl. Én a London rendszert "tanultam meg" először, az ő videójából. Lett egy alap elképzelésem hogy kell fehérrel játszani. Valamit feketére is megtanultam, de aztán meguntam egy idő után és 1300ig jutottam talán.
nov. 29. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
nov. 29. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!