Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg ennyi pluszt ad a...

Tényleg ennyi pluszt ad a nőknél a karate?

Figyelt kérdés
A nővérem évek óta kézilabdázik és elég jó erőben van, van egy haverom aki azt mondta hogy a nővére simán leverné a nővéremet ő két éve karatézik, és kb 10 kilóval vékonyabb a nővéremnél. Szerintetek tényleg lenne esélye a nővéremet megverni? Ha igen kb hány %-ék?
dec. 14. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Lehet, hogy le tudná rúgni a nővéred, viszont nővéred izmosabb, erősebb lehet nála, és ha betalálna egy ütése, a haverod nővére kiterülne. Vagy aki előbb üt, az nyer. Próbálják ki élőben és meg lesz a válasz. :)
dec. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
60%
Itt nem feltétlenül csak a tömeg számít. Nyilván aki karatézik az ismer technikákat, hogyan lehet a súlypontokat kihasználni, érzékeny pontokat eltalálni és ha már a földön van kevésbé számít mennyi a tömege. Persze a vérmérséklet, gyorsaság és megküzdési stratégia sem mindegy. Sokan járnak edzésekre, de ugye ott főleg az elején még nagyon különbözik a valós támadó szituációktól és nem biztos hogy egy ilyen helyzetben nem bénázná el az adott mozdulatot, amit órán lassítva nem mozgó gyakorló pajtáson gyakorolt. Szóval jah ez csak akkor derülne ki ha tényleg mmegküzdenének.
dec. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze akkor derülne ki ha összebalhéznának, de én arra lennék kíváncsi hogy szerintetek melyikük az esélyesebb és miért?
dec. 15. 19:28
 4/6 Thunderfairy ***** válasza:

Sok videó van neten arról hogy eredeti japánok, kung fu esetén kinaiak, hogy elvéreznek valós küzdelembe. Én jó ideig karatéztam. Mindig voltak kiemelkedően ügyes ellenfelein, gyakorló partnereim edzésen akik rendkivűl jól küzdőtek. Na, ezen edzőtársakat elkezdem facebookon látni Kick box és Thay box versenyeken eredményeket elérni.


Érted kérdező???


Akik rendesen küzdeni akarnak megtanulni azok karate melett vagy helyet elkezdenek box-re, kick box-ra, thay box-ra járni. Nem a karatét csinálják akik jól akarnak tudni bunyózni. Ezek után számomra csalódás a karate. Zóld-barna övnél mindenki aki jól akar harcolni az átmegy küzdősportra.


ENNYIT ERRŐL.

dec. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4

Ez nem jelenti azt hogy a karate ne lehetne egy igen jó alap. Sőt inkább arról írsz hogy nagyon is jó alap lehet. Viszont sajna ettől nem igen jutottam közelebb a válaszhoz.

dec. 16. 11:03
 6/6 Thunderfairy ***** válasza:

Akkor érthetőbben.


A karate csak a filmekbe olyan hatékony harcra. Sok esetbe harmatgyengék a karatés lányok. A növéred nyert ha elég elszánt hozzá.

dec. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!