Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportot űzők, harcművésze...

Küzdősportot űzők, harcművészetek gyakorlói, mit szóltok ehhez?


nov. 24. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
A sportott tartsák el a résztvevők, nézők ne a kormány.
nov. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1. Jogos! De, hogyan tartsa el magát egy vidéki, ifi egyesület? Idehaza nincs TV-s verseny UFC, K1, MMA, semmi.
nov. 24. 17:13
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha negnézad a magyar focit akkor láthatód hogy attól se lesz ha öntik bele a pénzt.


Legyen az egyesület problémája, az egyesület se foglalkozik vele hogy én hogy tartom el magam.

nov. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen oké lenne, ha kapna támogatás a legtöbb sport (azért nyilván nem annyit, mint ami a focira megy). Ez pedig takarhatná azt, hogy finanszírozzák a buszokat, hogy délután az iskolából tudják vinni a gyerekeket, normális infrastruktúrát klubokat építsenek, és normális edzőket alkalmazzanak. Na persze ez akkor lenne rendben, ha nem afrikából importálnánk a láblabdásokat, meg dagestánból a kecskebszó birkózókat, vagy Kínából a jegeseket, hanem a magyar gyerekek, tömeges hobbisportolási, és versenysportolási lehetőségét biztosítanák, a jovb egészséges élet érdekében. Ezt egy stadion árából az elmúlt 10 évben meg lehetett volna csinálni. Na jó, a klubok edzőtermek felépítése lehet nem jönne ki belőle. Ezt pedig minden sportra értem. Nem csak egy birkózásra. Csak a küzdősportok felemelése, népszerűsítése, kiépítése és fenntartása az egész országban gyerekek tízezrei számára egy csepp lenne a költségvetés tengerében, és simán lenne hely neki. De nem tudnák megtölteni ezeket a klubokat, mert tutyimutyi a társadalom is, szóval igény se lenne rá, gyerek/szülő részről.



A fingcsunba bezzeg nyomják a pénzt. Az is biztos valami havernak a hóbortja, hogy ennyi klub tud nyílni abból a fosból. Ott bohóckodtak a nagy sportágválasztón is. Röhej

nov. 29. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Well: mi igazi kipcsák, hárcos nemzet vagyunk. Egy Nemzeti Kanzultációval elérhetnénk, hogy egy, az iszapszentmotorosposzta-alsón élő nyócvanegy éves Nárcsi néni is véleményt alkothasson, és megszavazza, hogy ő is szeretne kobudóra jelentkezni, ha a "hanyatló Nyugat" általi gonosz prüsszeli demagóg aktatologatók végre elküldenék a magyaroknak járó, más tagországok által összelapátolt segélyt, ami nekünk, magyaroknak jár.

Ha meglenne végre a pályázatos manika erre, akkor végre Nárcsi néni is kobudózhatna:).

nov. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
REEEEEEEEEE MOZGÁS ILYEN: RÓÓSSZS. Ingyen tolókocsit mindenkinek, olyat amiben a túlsúlyosak mennek a walmartban bevásárolni Amerikában. Nehogy sétálnia kelljen az isklla folyosóján a gyereknek. Nehogy ki legyen építve a struktúra a megfelelő, könnyen hozzáférhető sportolási lehetőségekhez, hogy a gyerekek tömegével, kedvező áron találjanak olyat maguknak amit élveznek. Még a végén szívesebben megy judozni vagy kézilabdázni, minthogy otthon maradjon számítógépezni. Abszolút borzalmas a sulin kívüli extra szocializációs lehetőség is. Rosszat tenne a mentális egészségnek is. Biztos több lenne a school shooter is, ha kevésbé vannak a külvilágtól elzárva, kirekesztve, és ahol foglalkoznak vele és egy plusz jó közegben lehetnek, a stresszt levezetve. Ez egy teljesen ördögtől való dolog, hogy a fiatalok sportoljanak, és erre pénzt költsön az állam. Tegyük inkább a gyógyszergyártók zsebébe, akik majd kezelik őket az elhízás, és mindenféle baj következményeivel, tünetileg. Nehogy megelőzzük a megelőzhető problémákat, ráadásul csepp a tengerben összegekkel!
nov. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kevesen tudják, sokan el sem hiszik, Magyarországon több küzdősportoló ember van, mint focista. Közdősportban benne van a vivás, box, judo, bjj, karate stb.

Míg egy látványsportban hatalmas lovék kellenek az egyszerü fenmaradásukért is, addig a küzdősportban elég egy terem, pár eszköz, esetleg ami drágább, tatami vagy ring. Tao-s lovék a küzdősportben max ugy tudom elképzelni, ebből lehetne fizetni a versenyekre való utaztatást, esetleg olyan dolgok megvásárlását, ami amugy is van már. Nevesebb egyesületet meg már szponzorálnak, igy a sportolónak csak a sportra kell koncentrálnia.

Mint küzdő sportoló, nem látom értelmét, de ha esetleg bejön, törhetném a buksimat, hogyan, miképp lehetne kihasználni.

dec. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7 azért szerintem a legtöbb klubot bőven ki lehetne bővíteni szaunákkal medencékkel konditeremmel jobb felszerelésekkel, ringgel stb stb. Nyilván a klub méretétől függ, meg hogy milyen egyesület. Szóval számít, hogy egy fradi Videoton stb olimpiai utánpótlás, vagy a község legnagyobb falujában az iskola tornatermében, a helyi edző által megtartott edzésről van-e szó. Az előbbit egy fullos akadémiával meg lehet támogatni, az utóbbit pedig azzal, hogy egy megfelelő terem legalább ki legyen alakítva, és támogatva legyen, hogy a vidéki községben akarjon maradni az adott edző , és a fiatal gyerekeket eddze, felkarolja, közösséget formálja. Én szívesen lennék edző, ha olyan szintre eljutnék a küzdősportjaimban. Nagyon szívesen tartanék edzéseket ott abban a faluban, ahol felnőttem, a környéken iskolába járó gyerekeknek. De ez nem megvalósítható jelenleg, mert egyrészt nem tudnák kifizetni az edzéseket, hogy azért én se haljak éhen, másrészt egy termet is ki kell alakítani, felszerelést biztosítani, ami azért több millióra ki tud rúgni. Tehát ha egy ilyen projektbe belevágnék, akkor kapásból sokmillió mínuszban vagyok, arról nem beszélve, hogy nincs ott ingatlanom ahol lakhatok, tehát be kell járnom autóval a 30.kmre lévő nagyvárosból. A mínusz pár millió nem lenne baj, egy vállalkozás ezzel jár. Csak mivel én se jótékonykodok, ezért nem fogok belevágni, mert tudom, hogy nemhogy nem jönne vissza a pénz, éhenhalnék. Ezért a TAOs támogatás, tökéletes lenne, hogy ez elő legyen készítve, és hogy a fiatalok is meg tudják fizetni. A környező iskolákkal összefogva, pedig lehetne így letudni a plusztesiket, meg onnan buszoztatni a fiatalokat. No persze így ez már nem egy saját vállalkozás, hanem tulajdonképpen az állam alkalmazottja leszek azzal, hogy kiveszi alólam az egyértelmű kockázatot/csődöt, ami egy vállalkozással jár. Ami teljesen rendben lenne. Szerintem egy ilyennek a fenntartása, a kezdeti tőkét ha nem számítjuk, nem kerülne évente néhány millió forintnál többe. Tegyük fel, legyen a kezdeti szükséges tőke 5 millió forint, amiből ki lesz alakítva egy csúcsszuper módon felszerelt terem, öltöző zuhanyzó, még 5 millió egy kisbusz. Na jó inkább tíz ma már. Így akkor az első év végére, mondjuk számoljunk 20 millió forinttal ami belement a projektbe. Van az országban 2681 község. Ha minden községben elindítunk egy ilyen egyesületet, (amit egyébként lehet, hogy teljesen rosszul számoltam ki, ennyire nem vagyok benne a vállalkozás részében ezeknek a dolgoknak, szóval lehet, hogy jóval több pénz, de lehet sokkal kevesebb. Nem tudom. Ez részemről egy laikus számítás) akkor az az első év végére, felkerekítve 54 milliárd forint. Ebből le fog jönni a tagdíj, ami nyilván a cél, hogy ne legyen túl nagy, de valami kell, hogy bevétel legyen. És második évtől, a költség nagy része meg is szűnik, hiszen a pénz nagyrésze a projekt kiépítése országszerte, nem a fenntartás. A Puskás Arénára, 190 milliárd forint lett elköltve. Egyetlen stadion árából, NÉGYSZER lehetne minden községben az országban kialakítani egy küzdősport klubot. De könnyen lehet, hogy mégtöbbször, hiszen lehet többet számoltam, mint amibe egy ilyen projekt kerül.


Miből van több haszna az országnak, melyik jobb a népnek? Ha megfinanszíroznánk közel 3000 Judo/birkózó/bármilyen küzdősport klubot, ami a teljes fiatalság egészségét szolgálja, vagy egy négy ötször ennyibe kerülő stadionnal?

dec. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 Miért nincs olyan opcio hogy egyiketse támogatom?
dec. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!