Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vegyek lovagló nadrágot a...

Vegyek lovagló nadrágot a lányomnak? (A kérdés lovasoknak/lovas szülőknek szól)

Figyelt kérdés

A lányom 12 éves.3 éve nem nőtt se cipőből se egyéb ruhákból a mérete.Még sokat fog nőni az biztos, megéri lovagló nadrágot vennem, táborba is jár, szóval használná rendesen, mennyire éri meg venni?

Egy héten 1-2 szer venné fel lovaglásra, plusz nyáron a táborokba.Jól mosható a lovagló nadrág?Miben jobb mint a sima melegítő?Nem értek ehhez, csak a lányom lovagol.Ha megérné megvennem, akkor melyik oldalról, vagy Decathlonból?



jan. 3. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Jobb, vegyél neki mindenképp! A varrások máshogy vannak, nem fogja feltörni a bőrét.

A decathlonosok teljesen jók. Annyira figyelj, hogy ha szilikonos vagy bőrös a térde, azt máshogy kell mosni mert lekopik az anyag. Nekem ezért csak anyagában foltos lovaglónadrágjaim vannak.

Körbenézhettek a horzenal vagy a nagylovasnál is, de nekem csak decathlonosok vannak, még versenyre is azt használtam (120ig versenyeztem, lovas végzettségem van, minden héten többször lovagolok).

Ha kinövi, de használható állapotban van, akkor el lehet adni vinteden, fb lovascsoportokban, kisebb lovasoknak a lovardában, fb marketplacen. Jobb élmény lesz neki a lovaglás ha veszel egyet kettőt.

jan. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, a Dechatlonosak mennyire drágák, már felnőtt méret kell neki
jan. 3. 12:13
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Sokkal jobb, mint egy sima nadrág. A térdnél lévő szorító résznél jobban tapad, tud támaszkodni, a kengyel sem szedi ki a vádlit. Mindenképpen vegyél neki, mert kell.

Tudom nem olcsó már a decathlonba sem, de annál csak drágábbak vannak. Esetleg még facebookon tudsz keresgetni lovas csoportokban, ahol hirdetnek kinőtt, nem használt nadrágokat, de ott is 7-8 ezer egy nadrág.

Decathlonba ilyen 12-14 ezer körül mozog egy nadrág.

Vegyél neki mindenképpen cserét is, főleg nyárra.

Később úgyis kell még venni, mert nőni fog, de szerintem mindenképpen érdemes, mert nem szedi szét a lábát a nyereg.

jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lovagláshoz milyen inget/pólót szoktatok felvenni?
jan. 3. 13:55
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Az nagyjából mindegy, nem kell lovas. Van hogy sportpólót veszek (futó/edző), de a régebbi utcai pólóm is szoktam használni.
jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

[link]


7000 körül van a legolcsóbb, nekem is van olyan, nem bírja nagyon sokáig (kb 1-1.5 évet tudom használni), de én elég sokat használom.

A linken azokat nézd amik fouganza márkájúak, azokat megtalálod a decathlon boltokban. A pesti decathlonokban nem mindig van lovas részleg (pl a Corvinban nincs lovas rész), Budaörs és Soroksár a legjobb lovasban.

jan. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Veszprémi Decathlon van a legközelebb, ott van elég jó lovas részleg.

Szóval lovagló pólót nem érdemes venni, a nadrág jó ötletnek tűnik, köszönöm a válaszokat!

További válaszokat is meghalgatnék még!:)



#6 Te milyen gyakran használod a nadrágot?

jan. 3. 22:34
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

Én voltam egyben az 1,5 és 6 is :)

Heti 3-5x lovagolok, alkalmanként 1-3 lovat.

De akkor is ezek használtam amikor 2-4 lovat lovagoltam heti 6-7 napon. Csak nekem azért jó sok van, 10 db felett, úgyhogy nem egyet nyúztam minden nap.

Amit én még mindenképpen javasolok, ha amúgy nem kötelező a lovardaban és nem is tudnak biztosítani, az a kobak. 9 éves korom óta lovagolok, ültem már mindenféle lovon, versenyeztem, belovagoltam, de még mindig nem szeretek kobak nélkül felülni. Egy rossz lépése van a lónak és már is hatalmas sérülés lehet belőle.


Ezen kívül még egy lovaglócipő vagy egy csizma ha belefér anyagilag. Kényelmesebb abban lovagolni, és mivel sarka van ezeknek a cipőknek, kisebb eséllyel csúszik át a lába a kengyelen, ha leesne.

jan. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A lányom 3 éves kora óta lovagol, csizmája, kobakja és gerincvédője is van, csak a nadrágra nem tudtam, hogy különösebben szükség lenne, vagy, hogy miben jobb.

Köszönöm a segítséget!

Gerincvédőből viszont újat kell venni, abból is a Fouganza lenne jó?

jan. 4. 12:53
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

[link]


Decathlonból ezt javasolom, a testvédő az nagyon korlátozza a mozgást és igazán tényleg militarysoknak van rá szüksége. A másik, ami kemény elemekből van az se rossz, de ez kényelmesebb és az ütést is jobban nyeli.

A linkhez hasonló gerincvédőket máshol is találsz.

Ezen kívül még a felfújódó mellények nagyon jók, mint pl ami a Freejumpnak is van, csak azzal elég drága egy esés (mindig cserélni kell benne a patront esés után, ami elég drága), főleg versenyre/terepre használják ismerőseim, nem otthoni munkára. Plusz lovasiskolában lehet megijed tőle a többi ló, ahogy fujodik és még többen leesenek, úgyhogy oda talán annyira nem való, max ha el szeretne kezdeni versenyezni díjugratásban.

jan. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!