Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Magyarországon a kyokushin...

Magyarországon a kyokushin karaténál, a fekete öv megszerzéséhez van konkrétan egy kor minimum ?

Figyelt kérdés
Főleg külföldi youtube videókban szoktam látni, hogy nagyon kis gyerekeken van fekete öv versenyeken és ez nekem annyira unrealisztikusnak tűnik.

jan. 4. 00:50
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Shotokan karatétom, viszont ha jól tudok a fekete övhöz minimum 18 felett kell lenni.


Én 8 évesen kezdtem, és kiszámolva a fekete övem 21 éves koromra lesz meg

Nyilván rengeteget változik egyesületenként is, hát még stílusonként a vizsgarendszer.

Szerintem azok a fekete övesek akiket videókban láthatunk, nem valódi fekete övesek.

jan. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Igen, nálunk 18 év.


Nemzetközi versenyeken vicces nézni, amikor tényleg egy 10 éves gyermeken már fekete öv van, minden országban és minden dojo-ban mások az elvárások.

jan. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
87%
Szakágtól függetlenül, én már alapban nem értem, hogy lehet övfokozatban magasabb szinten az, aki alig/sosem harcolt, miközben alacsonyabb szintű meg versenyzik?
jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Igazából a legtöbb helyen, persze az alap kritériumokat leszámítva, magadhoz képest fejlődsz, így a saját képességeid alapján tudsz szintet lépni az övekben.


Szóval így simán lehet, hogy valaki sokkal alacsonyabb szinten van övek tekintetében, mégis jobb, mint aki magasabban helyezkedik el.

jan. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Egyes stilusoknál van gyerek fekete öv is. Vagyis korosztályosan ott tart. Ezt a fekete övet felnőtt korba újra meg kell szereznie.
jan. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Thunderfairy - vel egyetértek. Valóban így van, sok helyen van gyerek fekete öv. Adhatják mert lehet, hogy nagyon jó a technikája, lehet hogy fiatal de iszonyú korán kezdte és nagyon ügyes. Nyilván amikor egy gyerek formagyakorlatot vagy egy technikát csinál, lehet hogy ügyesen kivitelezi azt, de nyilván nem vetekszik egy felnőtt erejével, és, vagy nem tudja, hogy pontosan mit miért csak inkább táncol, mert megtanulta a technikák egymásutánját. Pontosan ezen okoknál fogva ha valaki fiatalon nagyon ügyes is, akkor is újra kell vizsgáznia és 1. dan fokozatrol kezdenie amikor nagykorú lesz.
jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!