Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Súlyzós edzés mellett kardióva...

Súlyzós edzés mellett kardióval elérhető, hogy fogyjak és izmosodjak is közben?

Figyelt kérdés

4 hónapja kondizok és elkezdett beindulni az izomnövekedésem viszont van rajtam főleg a hasamon felesleg amit szeretnék leadni. Egyelőre csak az izomépítésre törekedtem, de nagyon zavar a súlyfelesleg a hasamnál, mert nem olyan jó így az összkép. Jelenleg 4x tartok súlyzós edzést egy héten és az lenne a tervem, hogy levezetésképpen minden edzés után 1 órát szobabicikliznék. Ezzel a tervvel elérhető lehetne az, hogy izmot is építsek, de közben fogyjak is zsírból?


Jelenleg 86kg vagyok, 23/F



jan. 5. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Kezdőként, nagy súlyfelesleggel lehetséges.
jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Emellett az étrended is lényeges, hogy kalória deficitben legyél, de sok fehérjét is tartalmazzon az étrend.

A szobabicikli jó választás egyébként kardióra.

jan. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Kezdőként valamennyire lehetséges, de nem optimális. Egyértelműen valamikor le kell fogynod azt az extra súlyt, vagy most vagy később.

Mondjuk ha 6 kgt le akarsz fogyni az kb 10 hét azért az nem a világ vége.


Fogyásnál meg nem a kardio a lényeg(persze lehet hasznos de nem ettől fogysz le) hanem az étrendednek kell összességében kevesebb kalóriát és lehetőleg sok proteint tartalmaznia.

jan. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Természetesen a fehérjére mindig odafigyelek. Körülbelül ha jól néztem akkor 1900-2000 kalóriát kellene bevinned naponta edzés mellett, hogy fogyjak is. A könnyű fizikai munkámmal együtt átlagosan 3000kcal az alap szükségletem ( átlagban 15 ezer lépést szoktam megtenni mikor dolgozok. A célom az lenne, hogy lemenjek kb 75-78 kg-ra legalább 6-7 hónap alatt és a zsirfeleslegem nagyrészét leadni majd innen vissza tömegelni kondi mellett. Szerintetek ez reális és jó módszer?
jan. 5. 23:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Az az etrendtol fugg
jan. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%
Alapból úgy van értelme kezdeni lefogyni, hogy főleg cardiozol. Mellette mehet súlyzós edzés is, de amíg van rajtad zsírfelesleg, nem sok fog látszani abból, hogy izmosodsz. És nem is jó az ízületeknek, ha súlyfelesleggel guggolgatsz meg ilyenek. Több értelme van először lefogyni cardioval és utána izmosítani.
jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljeyen felesleges a kardió. Ráadásul a sulyzos edzes tobb kaloriat éget.

Legyél kalóriadeficitben, legyen meg az 1.6 gr feherje / testtomegkilogramm feherje feherjefogyazstas es mellette mehet a sulyzos edzes. Az idealisnal oassabban fog epulnibaz izom de folyamatosan fog lemenni zsir a deficit miatt

(Ugyanezt csinaltam evekig mert nagy sulyfeleslegbol indultam)

jan. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!