Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam össze az edzésem?

Hogyan állítsam össze az edzésem?

Figyelt kérdés

Elkezdtem edzőterembe járni, nem egy januári hóbort, régóta szerettem volna kipróbalni, hiszen előtte még csak csoportos edzésekre jártam. Azonban az eszköz használatokba is bizonytalan vagyok, bár ebben van segítségem.

Karcsúsodni szeretnék, ehhez kardió edzés a javasolt ugye. De ez mégis miből álljon, mennyi ideig tartson? Ha ez a fő dolog ami miatt megyek, akkor mikor érdemes erősíteni, hiszen ez is ajánlott mellé, külön alkalmon, vagy kardió előtt/után? A kardiót végezhetem intervall edzésbe?

Valamennyi fogalmam van róla, korábban itthon sokat edzettem eszközök nélkül (sok utána nezessel), de most ettől a sok géptől teljesen tanácstalan vagyok. Köszi ha segítesz!



jan. 13. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:

"Karcsúsodni szeretnék, ehhez kardió edzés a javasolt ugye."


Nem, nem javasolt. A karcsúsodás gondolom azt jelenti, hogy formásabb szeretnél lenni. Ez esetben progresszív súlyzós edzés kell, kalóriadeficit és 2g/testsúlykg fehérjebevitel.


A kardió edzéssel elérhetsz kalóriadeficitet, de nem önmagában a kardió edzéstől fogsz formásodni.


A másik pedig az, hogy a formásodás jelenthet izomépítést, és fogyást is.


-Fogyással leadod a zsírt = jobban látszanak az izmok = jobban fogsz kinézni.

-Izomépítéssel izmot építesz = nő egy kicsit a testzsírszázalékod -> leadod a felszedett zsírt (kalóriadeficittel, edzéssel, 2g/testsúlykg fehérjével) = jobban látszanak az izmok = jobban fogsz kinézni

jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Izomépítést annyira nem szeretnék. Mivel alapjáraton is jártam már edzeni, ahogy említettem csak csoportos órákra,ezek erősítő órák voltak,így a zsírleadás lenne a főcél.
jan. 13. 20:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Az erősítő edzés több kalóriát éget mint a kardió.

Ráadásul bármennyire azt hiszi mindenki, amíf nem edzel heti 5x 1.5 órát addig messze nem fogsz igy kinezni mint a fitness versenyzok. Max azok veszik eszre az izmokat akik szinten edzenek es amugy csak annyi fog latszani hogy jol nezel ki

jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A legjobb ha az elso par alkalomra fogadsz egy szsmelyi edzot. Segit a gepekkel, elmagyarazza az alapokat.
jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, valóban komplexnek látom ezt, szóval valószínűleg személyedző mellett döntök pár alkalommal. Köszi
jan. 14. 16:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Jó döntés! De vigyazz mert keves a jo edzo. Ha nem erzekelsz szaz szazalekos figyelnet vagy mondjuk uj gyakorlatot tanulsz es kozben masokkal dumcsizik akkor keress mast.

Ha ujpesti vagy akkor tudok ajanlani egy jo edzot aki tabit is a fitness akademian

jan. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!