Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tehetnék haspuffadás ellen?

Mit tehetnék haspuffadás ellen?

Figyelt kérdés
Reggelre visszább húzódik kicsit, de estére úgy nézek ki, mint aki lassan szűl. Nem értem miért alakult ki. Allergiám nincsen az kizárva. Étkezésemen nem változtattam és régen nem volt ilyen problémám. 48kg-os nő vagyok.

jan. 31. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ételintoleranciád attól még lehet. Nézz utána a fodmap diétának, és utána apránként figyeld meg, mi okozza a panaszaidat.
jan. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
SIBO?
jan. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Puffadásgátló csak egy vagyon egy hónapra mivel nem támogatja a tébé egyáltalán, pedig ugye elég komoly gond a dolog


Gyógyszeralleria is lehet sok gyógyszertől puffad nem jó a beleknek a gyógyszer sem, meg a tejes vagy tojásos hagymás dolgoktól vagy babtól is például

Jó kérdés, hogy van e rendszeres széklet mert ha nincs akkor az is okozhat haspuffadást, vannak jó székletlazítók (nem hashajtó mert az kihajt mindent!)


Például én Dulphalaca-ot használaok nagyon jól lazítja a székletet és beindítja a bélműködést szépen 24 óra múlva mindenféle hasmenés nélkül

Napi félóra séta is sokat segít a bélmozgáson mert ha nincs bélmozgás akkor beindul a puffadás és székrekedés


Inni vizet pedig muszáj legalább napi 1,5 - 2 L mert ha nem iszol az is okozhat nem megfelelő emésztési problémákat

Ha nem múlik a probléma akkor gasztroenterológia

jan. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az okát kell megkeresni. Gasztroenteorológus és endokrinológus
jan. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért, az Espumizan gyöngy kapszulát megpróbálhatod, veszeteni valód nincs.

Gyógyszertári dolog, és nem vészes az ára sem.

Rendben tartja a beleket, a puffadás okozta gázokat.

Szerintem túl nagy baj nincs nálad, hisz egy nagyon szép vékony kis nő vagy, biztos, hogy nem a túlevéssel van gond.

febr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
Nekem is a SIBO ugrott be.
febr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!