Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy fiatal magyar autóversenyz...

Egy fiatal magyar autóversenyzőnek mennyi esélye van rá, hogy az állam anyagi támogatásával előrébb tudjon jutni és nemzetközi eredményeket elérni?

Figyelt kérdés

Elsősorban Formula-lépcsőre gondolok.


Ott van ugye Michelisz Norbi, aki mögé keményen beállt a MOL, de például Kiss Norbi, aki azért Michelisznél jóval tehetségesebb, nem kapott semmit, de ennek hátterében nyilván állhat sok tényező, lehet ő maga akart a kamionozás irányába menni, nem tudom.


Ha lenne egy kellően tehetséges fiatalunk, akiben lenne megfelelő potenciál a Formula-lépcsőn való elindulásra, vajon kapna valami támogatást? Mert ugyebár az egy kimagaslóan drága sport, jelentős anyagi támogatás nélkül TALÁN a legalsó, F4-es szintre lehet eljutni, de F3 már lehetetlen.


Mennyire érdeke a magyar államnak, illetve a MNASZ-nek, hogy esetlegesen akár az F1-ig is eljusson? Mert nyilvánvalóan fontos nekik a motorsport, ott van a már említett MOL-támogatás Michelisz mögött, a Hungaroring hosszútávú szerződése az F1-gyel és jópár más széria is fut ott, most újítják fel a kiszolgáló épületeket, stb.


febr. 1. 11:15
 1/2 veterán vas ***** válasza:

Előbb eredményt kellene felmutatni, és csak utána lehetne beszélni támogatásról.

/mondom: lehetene/


Különben mi az a "jópár más széria" ami a Ringen fut?

Írnál vagy 3-4-et?

febr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1 Alapvetően elméleti kérdés, nem gondolok senkire konkrétan, hogy nevet írjak, illetve nem is követem olyan közelről a gokartos eredményeket, hogy tudjak nevet mondani. A kérdés onnan adódott, hogy pont olvastam most egy srácról, aki idén Formula-autózásba kezd, az olasz F4-ben fog futni, ami az F4-en belül a némettel együtt a legrangosabb széria, olyan korábbi nevekkel, mint Antonelli, Hauger, Bearman, stb, akik jelenleg az F2-ben versenyeznek és azon belül is az élmezőnyben, tehát rajtuk az F1-es csapatok szeme, ergó nem egy rossz kezdés, persze ez nem jelent semmit, de biztató.


"Különben mi az a "jópár más széria" ami a Ringen fut?

Írnál vagy 3-4-et?"


Idén konkrétan semmi, mivel mint írtam, hónapokon át tartó felújítás zajlik, a komplett kiszolgálóépület és paddock romokban áll ( [link] nyilván az F1 a prioritás, ezért úgy van időzítve, hogy annak ne tegyen keresztbe, emiatt más kategóriák nem tudnak más időpontban oda menni. De korábban (és egészen biztos, hogy a jövőben is) volt (lesz) FRECA, TCRWT, ETCR, IGTO, illetve nyilván az F1 betétszériái, nem tudom ezek számítanak-e, F2, F3, Porsche Supercup.

febr. 1. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!