Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a kartéról?

HunLo kérdése:

Mi a véleményed a kartéról?

Figyelt kérdés

febr. 6. 17:52
 1/9 A kérdező kommentje:
jav:karatéról
febr. 6. 17:52
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik ágáról? Melyik egyesületről?
febr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
PlL:Kyokushin
febr. 6. 18:02
 4/9 A kérdező kommentje:
De egyébként mindegyik ágárók szivesen várom a véleményeiteket ,csak írjátook le ,hogy melyikről beszéltek.
febr. 6. 18:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Polacsek Zoltán is the best.
febr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Thunderfairy ***** válasza:

12 évig karatéztam, kyokushint. Eddig mindenki aki megtapasztalta hogy nem is olyan hatékony küzdelemre az másnaptól már boxolt meg kick boxolt. Legalább 3 esetet tudok mondani ilyent.


Első eset:

Kick box verseny volt. Lement normálisan, de utána az adott edzőtárs átment kick box-ra.


Második eset:

Hasónlo mint az első, itt is versenyen vettűnk rész kick boxolokkal. Itt is lement normálisan az adott edzőtárs meg átment egy olyan stilusra ahól késharcot is oktatak a pusztakezes technikák melett.


Harmadik eset:

Ő már karatéba is nagyon kemény volt. Mégis átment box-ra és oktat kick box-ot is. Egy negyedik is van, ezt meg úgy vettem face-n észre hogy azt láttom hogy Thay box-ba versenyez a srác. Na, itt lett elegem a karatéból végleg. Majd létrehozok magamnak egy stilust amit itthon gyakorolni fogok. Az biztos hogy a küzdősportos mozgás és technikai repertoár fog dominálni a stilusba. Nem érdekel tőbbé az utcai hatékonyság.


Ennyi a véleményem a karatéról most mát.


Egy barnaöves ex Kyo karatés.

febr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Thunderfairy! Az a gond a Kyokushin karateval, a keménysége miatt elvitték a versenysport felé. Anno Oyama sem sport karatet akart létrehozni, de a korábbi tanítványaik, még az Ö idejében, szorgalmazták, mert rájöttek, pénz van benne. Kezdetekkor még fejütés is volt benne védőfelszerelés nélkül, és ezért annyi sérülés volt, inkább kivették, csak testre lehet ütni. Van pár Kyo szervezet, ahol lehet fejre ütni, de csak 14-16 unciás kesztyűvel. Na de ez nem karate az én szememben, csak küzdősport. Karate egészen más. Sajnos Magyarországon is a kyo szervezeteknél rámentek a versenyeztetésre, karate technikát megtanítják, hogy övvizsgákon azért átmenjenek, de egy rendes gedan barai-t nem nem tudnak megcsinálni, katázásuk ugyan szép de szögletes, és azt sem tudják mit csinálnak. Főleg a legnagyobb szervezetnél, a Shinkyokushinnál lehet ezt észrevenni. Még a fekete öves mesterk katázása közben sem lehet kiérezni, mit is csinálnak. Egy sima oi tsuki nem úgy kell oktatni, hogy hagyan, hanem, miért. Mert egy oi tsuki nem biztos ütés, lehet pont egy védés vagy egy földrevitel egyik mozdulata, de ugyan úgy egy jodan uke akár lehet támadás is. Tradiciós budo karate és a mai versenysport karate közt csak annyi az azonosság sarkítva, mindenhol fehér ruhákban és különféle szinü övekkel a derekakukon vannak. Tradiciós budo karate nem oktat versenysport technikákat. Azt irtad, barna öves voltál. Mondj egy katát amiben benne van a mawashi geri bármelyik formája. Megsúgom, egy kata sem tartalmazza, mert a budo karateban olyan nincs. Ha karate, akkor valamilyen okinawai stílus vagy valamelyik ryu.

Szóval ha karate és úgy oktatják ahogy kell, és nem sport miatt, akkor fog érvényesülni a régi okinawai mondás, "ölj, vagy megölnek".

febr. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, miért akar bárki karatézni (átmozgató jellegű kardióedzésen/hagyományőrzésen kívül), mikor sokkal hatékonyabb és letisztultabb full contact stílusok is vannak.
febr. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én barátok miatt kezdtem Shotokan karatézni (és persze amiatt, mert semmi más nm volt

a közelben )

Én egyenlőre nagyon szeretem (6,5 éve karatézom), csak nálunk az edző sajnos túlzottan önvédelmi részt nyomatja és paranoid szinten.

Szóval a kumite, kata, kihon részét szeretem, de amiket edzésen önvédelmezünk attól sokszor falra tudnék mászni.


A jövőbe szeretném ha a karate maradna nálam a fő sport, de szívesen ismerkednék majd Kick-boxal, illetve más harcművészetekkel is

febr. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!