Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan teszitek az edzéseket...

Hogyan teszitek az edzéseket élvezhetőbbé?

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja járok terembe, és nyilván vannak napok amikor már nagyon nincs kedvem elmenni a terembe, és annak a szélén vagyok, hogy ne menjek.


Mivel tudnám egy kicsit élvezetesebbé tenni az edzéseket, hogy mindig legyen motivációm?


(Még tanuló vagyok, fiú, 175 cm és 64 kg)



febr. 13. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Ha ez 2 hónap edzegetés után felmerül, akkor veszett fejsze nyele. Ez a sport nálad nem fog sokáig tartani, de ez nem probléma, hisz rengeteg sportág van még a világon, nem kell mindenkinek súlyzózni.

Én az első 5 évben kicsattanó motivációval és élvezettel edzettem. Képes voltam heti hatszor 3-4 órát gyúrni, és azért "csak" ennyit, mert anyám mindig rámtelefonált, hogy most már menjek haza tanulni és házimunkázni. Ha ez a bedurranás utáni buta fanatizmus nincs meg benned 2 szaros hónap után, vagy nem is volt meg soha, akkor tényleg ne erőltesd a kondizást, hiába divat.

febr. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
hány éves vagy??
febr. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%

ha ezt a testépités dolgot nem csinálja az ember évekig vagy évtizedekig akkor bele se érdemes kezdeni


ha két honap után így vagy akkor semeddig nem fogod te ezt csinálni


a testépités vagy az életed része vagy offos

febr. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

engedd el, nem neked való.

Én az első pár hónapban, de még mindig alig várom, hogy mehessek.

Nyilván vannak szr napok mikor csak feküdnék helyette az ágyban, de ha nálad rendszeresen előjön keress már sportot, akkor ez nem neked való.

febr. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz mindig motivációd. Nekem sincs. Senkinek sincs.


2 és fél éve edzek, de a legrosszabb napjaimon is lemegyek. Épp ez a lényeg. Annak lesz jó fizikuma, aki konzisztens, ez ilyen egyszerű.


Ha te 2 hónap után már unod, akkor ez tényleg nem fog sokat érni. Ezt a sportot évekig kell csinálni, hogy értékelhető fizikumot hozz össze (persze ez is akkor, ha jól csinálsz mindent). Engem az első 2 hónapban le sem lehetett lőni, akkor is mentem, amikor elvileg pihenő napom lett volna.

febr. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egy jó dolog, hogy elkezdtél edzeni. Gondolom amikor elkezdted, akkor valami sarkallt erre, vagy a fogyás, vagy az izomépítés vagy önbizalom növelés stb stb. Ezt a motivációt kellene újra megtalálni amennyiben ezt a fajta sportot részesíted előnyben.


A konditermi súlyzós edzés, az általában ,,magányos", hiszen hiába vannak ott a barátaid melletted, attól még a súlyt egyedül emeled, és ha a motivációd elveszted, totál mindegy hogy mennyien mentek a terembe. A másik dolog, hogy ez egyébként monoton. A menetrend ugyanaz, elmész a terembe és súlyokat mozgatsz vagy gépen vagy szabadon. Másik része a táplálkozás és a rendszeresség. Gyakorlatilag ez egy életforma, aminek ha valamelyik alkotóeleme hiányzik, vagy nem tudod teljesíteni, akkor borulni fog az egész. Nem gond ha neked nem ez a megfelelő.


Keress másfajta sportot, mint pl a crossfit. Csoportban edzel, tudnak motiválni a csapattársaid, változatosak az órák. Attól lehet egy jó állóképességed és ha kicsit figyelsz a karjára akkor akár egy szalkásabb izomzatot is kialakíthatsz.


Szóval a lényeg, hogy nem tudod a testépítést feldobni, mert a menete mindig ugyanaz marad, ez egy életforma, egy szemlélet. Ha elvesztetted a motivációd, akkor vagy megpróbálod visszahozni és saját magad felrázni, vagy akkor ne szenvedtesd magad, hanem hagyd abba. A testépítés nem csak fizikailag zajlik, hanem mentálisan is.

febr. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem kedv kérdése az edzés ott célokat kell kitűzni

Miért edzel?

Vékony vagy?

Erős akarsz lenni?

Tetszeni akarsz a lányoknak?

Munkához vagy versenytevékenységhez szükséges a konditerem?

Nézd vagy akkor járj edzőpartnerrel vagy vegyél sportfülgallgatót MP3-MP4 lejátszót aztán rakd be a fülededbe és menjenek a kedvenc zenéid rajta például

De ugye terembe nem azért járunk, hogy beszélgessünk vagy zenét halgassunk hanem azért, hogy edzzünk

2 hónap után nem kell csodát várni, majd 1 év meg 2 év múlva lesz komolyabb változás csak kitartóan kell csinálni

Csak kibirsz 1 héten 3-4 napot abból is 40 percet?

Ha valaki lemegy terembe elkezd fejlődni de ez a fejlődés kábé 3 hónap után megáll, legalábbis úgy tűnik hogy megáll

Igazából nem áll meg csak lelassul a folyamat de ha feladod akkor nem is fogsz fejlődni

Oda kell a kajára is figyelni 50%-a a testépítésnek a megfelelő "tiszta" étkezés

febr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!