Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire hatásos a bokasúly?

Mennyire hatásos a bokasúly?

Figyelt kérdés

Vettem otthoni edzéshez 1.5 kg-os bokasúlyt,van két 4kg-os súlyzóm illetve ilyen vastag szalagom (nem tudom magyar nevét, angolul booty band) ezekkel már lehet hatásos fenék edzést csinálni, vagy mindenképpen konditermes edzés kell hozzá?


19/N



febr. 18. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Nem kell konditerembe járni ahhoz, hogy a legjobb teljesitmenyedet nyújtsd. Egy kérdés; hol vetted a bokasulyt? Az érdekelne. Köszönöm ha válaszolsz.
febr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
57%

Bár bokasúlyt még éppen nem használtam, de már régóta csinálok otthoni edzéseket farizom fókusszal.

Ezek szuper eszközök és szerintem mindenképpen érdemes elkezdeni, hiszen bár edzőteremben gyorsabban, de otthon is meg lesz az eredménye.

Nagyon fontos a rendszeresség (pl. heti 2x 30 perc...) és a progresszív túlterhelés (egyre nagyobb súlyokkal/intenzitással/ hosszabb edzésekkel) valamint a megfelelő fehérjebevitel.

Persze nem kell ezekre görcsösen figyelni, fontos hogy élvezd az edzéseket és ne csak a külsőd (feneked xd) megváltoztatása legyen a célod.

Pár tipp, ami segíthet:

- legyen egy edzésterved: ha mondjuk heti 2x edzel, akkor ebből az egyik lehet teljes alsótest (fenék, comb, vádli) a másik pedig egy sokkal inkább egy izomra, ebben az esetben a farizomra fókuszáló edzés

- találd meg a neked megfelelő mozgásformát: kevesen gondolnák, de az "edzésen" belül is rengeteg típus van, ezek közül egy pár: kardióval egybekötött farizom edzés (ha a fogyás vagy a szívizom erősítése is cél), súlyzós edzés (ha főként az izomépítésen van a hangsúly), pilates (ha szereted a lassabb mozgásokat és igazán érezni, ahogy az izmaid dolgoznak, esetleg van táncos múltad, az eredmény pedig egy igazán kidolgozott szálkás test, minimális felszerelés szükséges, tehát te eszközeid már bőven elegek)

- youtube os edzések: elképesztően motiváló, kezdőként nagy segítség hogy nem neked kell összerakni az edzésedet (néhány kedvenc: Madfit, Lilly Sabri, GainsbyBrains, Pamela Reif)

- kezdetben ne használd az összes rendelkezésre álló eszközödet, hogy könnyebben sajátítsd el a gyakorlatok helyes végzését és később tudd növelni az intenzítást

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok, ha tudok! :)

febr. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, nélkülük is.
febr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!