Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az íj eltörhet használat...

Az íj eltörhet használat közbe vagy csak simán felajazva?

Figyelt kérdés
Tegnap már megkérdeztem hogy lehet e valami baja az íjnak ha vessző nélkül engedem el és azt írták hogy megsérülhet de ha jó minőségű az íj akkor nem feltétlen van baja. Jó minőségű az íjam de nagyon félek hogy eltörik húzás köben.

febr. 22. 19:38
 1/5 kürtőskalácska válasza:

Szia én vagyok ugyanaz.

Ha recseg az íjad miközben csinálsz vele akármit is akkor gond van.

Amúgy meg nem.

Ha attól félsz hogy húzás közbe fogod eltörni akkor elmondom hogy NEM tudod hacsak nem vagy valami szupertestépítő aki a kanapét egy kézzel felemeli:)

febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kürtőskalácska válasza:
Elküldöd itt linkbe az íjadat ahonnan vetted?
febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem tört már el a kezemben íj, miközben kihúztam és nem vagyok szupererős, szóval az #1 nem írt igazat.

Egy régi íjam volt, ami évek óta nem volt még felajazva sem.

Bajom nem lett tőle, de azóta félek nagyon.

febr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
febr. 22. 20:50
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A YouTube.n sok íjászattal foglalkozó csatorna van, és ha nézed az oda feltöltött videókat, sokszor jön szembe olyan eset, hogy bizony eltört az íj, elszakadt a húr, stb.

Mónus József néhány éve a kezét is átlőtte, bár az a túlhúzott technika rossz kivitelezése miatt történt, de egy olyan íjásszal, aki több százezer nyílvesszőt kilőtt már, világversenyeket megnyert, mégis hibázott.

Az íj törés, húr szakadás, ha nem is mindennapos, de viszonylag gyakori.

A kezdő íjászoknak az elsők között tanítják, hogy nyílvessző nélkül ne "lőjön" az íjjal, a nyílvessző kilövésével természetes úton tudja az erőt leadni, valódi lövés nélkül az erőhatások sokkal jobban megterhelik az íjat, gyengíthetik, roncsolhatják azt.

febr. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!