Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A hegymászóknak van "civil...

A hegymászóknak van "civil melójuk", úgy élnek mint bárki más átlagos ember vagy csakis másznak , hegyről hegyre?

Figyelt kérdés
Sziasztok hogy érthető legyen, aki hegymászó annak van "civil" élete is rendes polgári melóval, vagy csak a sportnak élnek, és ha megmásztak 1 hegyet, kis pihenő felkészülés után jön a következő? köszi mindenkinek előre is válaszokat .
márc. 26. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van, de mellette sokat edzenek. Hogy értsd, nekik ez az életük.
márc. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokan lehetnek ipari alpinisták. De ezt csak tippelem.
márc. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-2 köszi, 1es pont ezt nem értem, ez mellé hogy ez az életük, hogy fér be egy rendes állás? Ahol korlátozott a szabadság satöbbi, és nyilván meg kell jelenni. (Gondolom ha épp mászik az ember hónapokig nem megy melóba ezt nem tudom hol tolerálják) Laikus vagyok de azt olvastam milliókba kerül 1 mászás azért ezt gondolom meg kell teremteni.
márc. 26. 13:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Vannak szponzorok, a profik anélkül nem is tudnának hegyet mászni.

Amúgy ez szezonális dolog, erősen időjárásfüggő, így az év egyik felében tudnak dolgozni polgári munkahelyen, és gondolom kevésbé kötött munkát végeznek, ahová nem kell 8-túl 4-ig bejárni!


Az más kérdés, hogy egy focistának vagy egy boxolónak fizetnek, ha versenyzik, de a hegymászóknak ki fizet? Kap valaki csak azért a bankszámlájára egymillót, ha megmássza a Mount Everestet? Erre én is kíváncsi lennék!


Mert a szponzorok adhatnak neki felszerelést, ételcsomagokat, fizethetik a repülőjegyét, de ettől még a villanyszámlája nem lesz kifizetve meg a kocsija sem lesz teletankolva. Ez nem olyan, hogy ott ülök a tévé előtt, és kiabálom, hogy hajrá, ne add fel, mássz fel a csúcsra, így direkt reklámbevételre sem számíthatnak!

ápr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi
ápr. 4. 09:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg a tobbseg nem magyar

Kulfoldi keresettel lehet megteheti hogy rossz időben dolgozik utana sportol világot lát

ápr. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
ápr. 5. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!