Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha szülő lennél (vagy már az...

Ha szülő lennél (vagy már az vagy) örülnél ha a gyereked gyúrni járna?

Figyelt kérdés
Én biztos nem, mert egyszerűen egy egészségtelen sport. Könnyen megsérülhet benne az ember rövid és hosszabb távra is, ha hosszabb távon nagy súlyokat használ vki akkor maradandó károkat fog okozni, pl. izületeit tönkre vághatja, térd, gerincsérv, vállak stb. Nem kardio alapú sport tehát nem erősíti a szívet, tüdőt. És nagyon sok fiatal nyúl szteroidokhoz mert naturálban sehogy se néz ki. Az egyetlen sport kb. a testépítés amiben a hobbisták is szteroidokhoz nyúlnak. Én olyat még nem halottam h vki eljár focizni a haverokkal vagy úszni, futni heti 2x3 és h növelje a teljesítményét szteroidozni szeretne. Iszonyat mértékben alakul ki ebben a közegben kissebségi komplexus, önértékelési zavar, testkepzavar stb. Tehát mentálisan is egy nagyon kártékony sportág. Én egyenesen tiltanám a gyerekemet, még annak is jobban örülnék ha semmit nem sportolna minthogy elkezdjen komolyabban gyúrni, ja és én 8 éve csinálom. Én mindekepp egy kardio alapú sport felé terelném mert azok legalább hobbi szinten egészségesek és mentesek a szteroidoktól.
ápr. 8. 03:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvaló ragebait kérdés, de...


Bármelyik sportban könnyen meg lehet sérülni, ha figyelmetlen vagy szabálytalan az ember. Ez a fizikailag aktív életmód velejárója. 3 hete egy túrán a csoportom egyik tagja rosszul lépett, a bokájában az ínszalag KO, maradandó. Engem gyerekkoromban rúgtak úgy pofán focilabdával, hogy majdnem megvakultam, maradandó látáskárosodás.


Ami a kardiót illeti, gyúrás mellé sokan csinálják. Nekem például a Cooper eredményem a korosztályomban jóval átlag felett van.


Az, hogy naturálban nem lehet jól kinézni, szimplán nem igaz. Az, hogy a koxos fitfluencerek miatt sokan nem lövik be reálisan a céljaikat, egy egyéni probléma, amit nem teljes eltiltással kell kezelni. Ez igaz a szteroidozásra is. Ha a gyerek koxozni kezd, nem a sport a hibás, hanem te buktál meg szülőként.

ápr. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekem kondiba jár, a kedvenc videósának az edzéseire Jay workout...

A teljes közeg teljesen egészséges életmód megszállott, egyáltalán meg sem fordul a fejükben, hogy szteroidhoz kéne nyúlni... megfelelő edzővel pedog megtanulnak megfelelően sérülés kockázatának minimalizálásával edzeni...

Ennyi erővel ne engedd ki az utcára szerencsétlen gyereket.


Az meg, hogy a focisták nem nyúlnak teljesítmény fokozókhoz, teljesen nonszensz.

ápr. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha szülő lennél (vagy már az vagy) örülnél ha a gyereked gyúrni járna?"

Persze.

"Könnyen megsérülhet benne az ember rövid és hosszabb távra is"

Mint minden más sportágban.

"nem erősíti a szívet, tüdőt"

De.

"egyetlen sport kb. a testépítés amiben a hobbisták is szteroidokhoz nyúlnak"

Sajnos semmit nem tudsz a sportok világáról. Hobbista küzdősportolók televannak szteroiddal. Botlábú NBIII-as focisták koxolnak.

"Iszonyat mértékben alakul ki ebben a közegben kissebségi komplexus"

Ne magadból indulj ki.

ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Őszintén szólva nem kifejezetten örülnék, inkább járatnám valami értelmes sportra, ami nem annyiból áll, hogy a súlyokat emelheti.
ápr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Örülnék

Legjobb dolog ami tortent s fiatalsaggal

Több az egészségesebb ember? igen

Több a tudatosan egészségesebben étkező ? Igen

Ha egy hobbi focistát megnézunk issza a sört ha egy hobbi kondist aki fejlodni akar egészségesen étkezik es. Tudatosan

Koksz? Agyi szintel egyenlő aki hobbival.nyomja

Hobbikent ezdek par ev alatt 140+nyomom fekve 20Kg feljott szerintem nem kell koksz ha ez naturba elérhető

Fun fact ha szalkasitani akar egyszer az emberke elkezd kardiozni ha annyira fontos neked. De azert nem hatrany ha kozbe ku rva erosek is vagyunk.


Edzes miatt mult el a hatfajasom is stabilizalo izmok fejlodese miatt

Peace

ápr. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

It-s vagyok, vállalkozó, napi 11-12órában tolom a melót, lakhelyemtől 150méterre van egy konditerem, hát hülye lennék, ha nem oda járnék rendszeres sportolni.

Csinálok rengeteg egyebet, amikhez régen nem volt meg a fizikumom, de azt meg nem lehet ilyen munka mellett rendszeresen csinalni...

Szteroidokat leszarom, csak az egészségem miatt csinálom, meg azért, hogy a csajoknak ne csak a pénztárcám tetszen.

ápr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülnék, hisz én is edzek.
ápr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!