Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha szobakerépározom, evezőgépe...

Ha szobakerépározom, evezőgépezem, attól mennyit izmosodhatok?

Figyelt kérdés

Jelenleg már 2021 óta nem sportolok semmit (előtte is csak minimálisan), de itthonról dolgozom és alig mozgom.


Napi 3000 kalória körül vittem eddig be és a szénhidrát az kimagasló, a fehérje pedig alacsony volt. Maximum 300 kalóriát égetek el / nap.


65 kilóról 76 kilóra híztam 2021 óta.


Egy hónapja vagyok 2200 kalórián, de még nem sportolok semmit, de fogytam 2.5 kilót, tehát ma “székelés” után 73.5 voltam (mindig ugyanakkor mérem).


Azért szobakerékpárt szeretnék, meg evezőgépet, mert kizárt hogy jelenleg eljárjak edzőterembe, ezeket pedig tudom filmnézés közben is csinálni…


Tudom, hogy ezzel nem lehetek látványosan izmos, nagyon nagyon minimális izmot lehet vele felszedni, de azért érdekelne hogy mire számíthatok ebben.


Elsősorban azért kellenek, hogy a kalória deficitet elérjem/növeljem.

De a lehető legnagyobb lendkeréksúllyal ellátott gépeket fogom venni (14-16 kg azt hiszem)…


A fehérjére is jobban fogok figyelni, eddig az ideális mennyiségnek a 40-50 százalékát vittem be naponta.


Szóval visszatérve az izmosodásra; tudom hogy nem leszek ettől olyan izmos, hogy akár csak a laikus emberek is rám mondják, hogy izmos vagyok, de ha a testzsírom olyan 15% körül lesz, akkor elérhetek olyan hatást hogy minimálisan tónusosabbak legyen pl. a bicepszem, combom, farizmom? Vagy még ennyit se várja tőle?

Mert jelenleg nagyon vissza vannak fejlődve…



ápr. 18. 12:37
 1/3 A kérdező kommentje:
(26/f)
ápr. 18. 12:37
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon minimális izmot lehet szobabiciklizéssel és evezőgéppel. Elhanyagolhatóan minimálisat. De igen, egy kalóriaszámoláson alapuló étrendnek és ilyen jellegű kardió mozgásformáknak lehet hosszútávon valamilyen látszata.
ápr. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%
Izmosodni ezektől kb két hétig fogsz aztán abbamarad.
ápr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!