Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sakkban mi a különbség stalema...

Sakkban mi a különbség stalemate és checkmate között?

Figyelt kérdés
Regisztráltam chess.com-ra és amikor épp nyernék mindig kiírja a játék, hogy patt tehát döntetlen. Utánaolvastam és elvileg a stalemate azt jelenti, hogy nincs több legális lépéslehetősége az ellenfélnek, ezért döntetlen stalemate-el. Én viszont egész eddig azt hittem, hogy ez a sakk matt lényege, hogy nem tud hova lépni az ellenfél a királlyal, mivel bárhova lép ott "üti" valamelyik bábú. Akkor mi a különbség a kettő közt?
ápr. 22. 00:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Pattnál a jelenlegi pozíciójában nincs sakkban a király, de az ellenfél nem tud lépni semmivel úgy, hogy utána ne legyen sakkban.
ápr. 22. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A sakk matt lényege az, hogy adsz egy olyan sakkot az ellenfél királyának, amiből nem tud úgy ellépni, hogy ne legyen sakkban.

Képzeld el úgy, hogy az a játék lényege, hogy leüsd az ellenfél királyát. Ha adtál egy mattot, akkor utána bármit lépne, a király még mindig sakkban állna, és a következő lépésben üthetnéd a királyt.

Ezzel szemben pattnál nincs sakkban a király, az ellenfél következne, de mivel nem tud lépni, ezért döntetlennel véget ér a játék.

ápr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, hát a logika egy kicsit sántít nekem, hogy mitől érdemelne ki így valaki egy döntetlent, de a szabály az világos.
ápr. 22. 08:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, nem is ő érdemli ki a döntetlent, inkább a mattra játszó játékos "hibáját", figyelmetlenségét bünteti ez a szabály.
ápr. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!