Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Budapesten, illetve környékén...

Budapesten, illetve környékén van lehetőség catch wrestli g edzésre járni(Nem tudom, magyarul hogy mondják)? Neten sehol nem találom.

Figyelt kérdés

ápr. 28. 09:30
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Catch As Catch Can Wrestling az eredeti - és egyben teljes - neve a stílusnak, röviden szokták Catch Wrestling-nek hívni. Hivatalos magyar elnevezése konkrétan nincsen tudomásom szerint, de ha magyarul akarjuk elnevezni, akkor úgy hívják, hogy "elfogó birkózás" vagy szimplán "fogóbirkòzás" vagy "catch birkózás". Magyarországon és közép-kelet európában szerintem sehol sem oktatnak ilyet. Nyugat európában is csak kevés helyen, ha ilyet szeretnél tanulni és jó minőségi színvonalon akkor irány az USA vagy Ausztrália.


Hasonlót úgy tudnál összerakni hazai körülmények között, hogy eljársz kimondottan csak szabadfogású birkózás edzésre és mellette szigorúan no-gi BJJ edzésre. Így nagyjából kapsz egy catch wrestlingre erősen hasonlító (de még így sem ugyanolyan!) harcmodort.

ápr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: Köszönöm a választ! Eredetileg birkózni szerettem volna, de sajnos kezdő felnőttekkel nem nagyon foglalkoznak birkózó edzésen, mivel olimpiai sport. Judót, bjj-t néztem a közelemben, ott igen. Akkor lehet ezekre fogok járni inkább.
ápr. 28. 14:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Kezdő felnőttekkel szerintem már judo edzéseken sem foglalkoznak, judoban is inkább az utánpótlás nevelés megy, hiszen az is olimpiai sport. Legalább is ahol én lakom, az ottani judo egyesület így működik.

Ha ilyen dobás, gáncsolás, földrevitel és földharc jellegű küzdősportot szeretnél űzni, amit felnőtteknek is oktatnak, akkor marad a BJJ, a sambo, esetleg aikido. Ismerősöm például bjj mellett aikidózik, és szerinte jó.


Ha mindenképpen ilyen birkózásos dolog érdekelne, akkor ott van még a szumó. A hazai szumó edzésekre simán mehetsz felnőttként is. Sok birkózó is jár szumóra.

ápr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kettes. A környező településeken van három judo iskola, versenyeztetéssel is foglalkoznak. Megkérdeztem korábban őket, azt mondták lehet nyugodtan menni kezdő felnőttként, sőt, az egyik helyen van külön hobbista, kezdő/újrakezdő edzés is.

Igazából én gyerekkorom óta ütő-rugó küzdősportokkal foglalkozom, és most szeretnék váltani grappling jellegűekre. Egyrészt, mert unom kicsit már, kell a változatosság, másrészt a munkámhoz is jól jönne, ha jobban értenék a földrevitelekhez, rögzítésekhez, és nem kéne adott esetben szétverni valaki fejét. A judo, birkózás azért is lenne szimpatikusabb nekem, mert ezek sokkal nagyobb hangsúlyt helyeznek a földrevitelekre, meg álló helyzetben való harcra, mint a bjj. Az is nagyon hatékony, de engem inkább ez a része érdekel. Esetleg judoval kiegészítve.

Az aikido önmagában nem hatékony. Úgy tudnám elképzelni, mint a karatét: Önmagában nem hatékony, de más rendszert kiegészítve(judo, bjj, birkózás) lehet hatékony,ahogy a barátod mondja. Bár a grapplinghez nem értek.

Kicsit offtopic: A karatét is sokan szidják, pedig abban is csonó hasznos, eladható technika van. Legelsőnek shotokannal, kyokushinnal kezdtem. Box, kickbox során sparringoknál a karatéból jött kézcsapdákat, lépéssel egybekötött hátsókezes ütéseket, kickboxnál a távolról indított lábsöpréssel kezdődő, esetleg fentiekkel kombinált támadásokat simán eladtam olyanoknak, akik nem ismerték ezeket. A mindkét alapállásból való küzdés hasznos volt. Ezért aikidot látatlanban.

A szumóról mi a véleményed? Van benne tapasztalatod? Esetleg judoval, vagy bjjvel kombinálva hasznos lehet?

ápr. 28. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!